مدآنلاینافول ساعت‌ ضد مغناطیس رولکس


این ساعت‌ ها همچنان پس از شصت سال با سبک برتر خود با مغناطیس مبارزه می کنند. در یکسال گذشته شایعات ناخوشایندی در رابطه با رولکس در جریان بوده است و اینکه این کمپانی قرار است این ستاره قطبی ضد مغناطیس ساعت های جهان یعنی ˝ میلگاس˝ را پس از شصت سال متوقف نماید.

 

به گزارش مدآنلاین، این ساعت‌ها همچنان پس از شصت سال با سبک برتر خود با مغناطیس مبارزه میکنند. در یک سال گذشته شایعات ناخوشایندی در رابطه با رولکس در جریان بوده است. در این شایعات مطرح شده بود که این کمپانی قرار است تولید این ستاره قطبی ضد مغناطیس ساعتهای جهان، یعنی «میلگاس» را پس از شصت سال متوقف کند.

 

مدل میلگاس که نام کاملتر آن «Rolex Oyster Perpetual Milgauss» هیچ گاه به مدل دیتونا سابمارینر «Daytona, the Submariner» رولکس نرسیده است، اما پس از راهاندازی مجدد و بروز رسانی در سال 2007، طرفداران وفادار ساعت‌های مچی را که دوستدار ساعت‌های کم زرق و برق‌دار رولکس هستند، به خود مجذوب کرده است. 

با این وجود، شایعات کمی جدی به نظر میرسد. از زمانی که کمپانی ساعت‌سازی امگا (Omega) ساعت جدید خود را با رکورد تکنولوژی ضد‌ مغناطیس پانزده هزار گاوس عرضه کرده است، به نظر میرسد که تکنولوژی 10 هزار گاوس ساعت رولکس میدانداری خود را از دست داده است.

اما هیچگاه نمی توان فراموش کرد که این ساعت در بزرگترین و پیشرفتهترین آزمایشگاه ساخته شده دست بشر، یعنی سرن (CERN)، آزمایشگاه برتر فیزیک ذرات، مورد آزمایش قرار گرفته است و در میدان مغناطیسی 10 هزار گاوس به درستی و دقتی مثال زدنی، زمان را نشان داده است. 

ساعت رولکس مدل میلگاس زد بلو (Z-blue) با صفحه آبی فیروزهای و و یاقوت کریستال سبز رنگ جاودان خود در نمایشگاه بازل سوئیس در سال جاری چشم همگان را خیره کرد و به پرطرفدارترین ساعت نمایشگاه تبدیل شد، تا از این طریق ثابت کند که این ساعت یک فروغ ابدی است و هیچ گاه از یاد نخواهد رفت. 

 

با این حال این فقط یک چاره موقتی است و تمامی تکنولوژی این ساعت منحصر به فرد مانند قبل است و به روزرسانی نشده است. بسیاری براین باورند که برند ژنوی رولکس به طور مخفیانه در حال ابداع یک سیستم ضد مغناطیس جدید است و فعلا این مدل زیبا به عنوان یک ناجی عمل خواهد کرد تا آینده فرا برسد.