مدآنلاینکم‌مصرف‌ترین خودروی مفهومی جهان از شل


شرکت «شل» قرار است خودروی مفهومی تولید کند که در طول عمر مفید خود کمتر از یک سوم خودروهای معمولی انرژی مصرف ‌می‌کند.این شرکت در راستای اجرای پروژه خودروی Project M با همکاری شرکت طراحی خودروی Murray که سازنده خودروهای فرمول وان و McLaren F۱ است، خودرویی به مرحله تولید انبوه خواهد رساند که عنوان کم مصرف‌ترین اتومبیل جهان را یدک می‌کشد.

 

مدآنلاین:  شرکت «شل» قرار است خودروی مفهومی تولید کند که در طول عمر مفید خود کمتر از یک سوم خودروهای معمولی انرژی مصرف ‌می‌کند.این شرکت در راستای اجرای پروژه خودروی Project M با همکاری شرکت طراحی خودروی Murray که سازنده خودروهای فرمول وان و McLaren F۱ است، خودرویی به مرحله تولید انبوه خواهد رساند که عنوان کم مصرف‌ترین اتومبیل جهان را یدک می‌کشد.

به گزارش مهر، موتور این خودروی مفهومی به گونه ای طراحی شده که مقاومت سطحی را به حداقل می رساند تا به افزایش بازدهی آن کمک کند.

میزان مصرف این خودرو در هر ۱۰۰ کیلومتر به ازای سرعت ۷۰ کیلومتر بر ساعت یک لیتر است. قدرت موتور این خودروی مفهومی ۴۳ اسب بخار و حداکثر سرعت آن ۱۵۶ کیلومتر بر ساعت است.

سرعت صفر تا ۱۰۰ این خودرو ۱۵/۸ ثانیه است و بسیاری از قطعات Project M با استفاده از فناوری چاپگر سه بعدی تولید شده اند تا به شتاب بیشتر این خودرو بیافزایند.

طراحی نهایی این خودرو به طول ۲/۵ متر، عرض ۱/۳۵ و ارتفاع ۱/۶ متر خواهد بود ضمن اینکه وزن آن دلیل بدنه کربنی ۵۵۰ کیلوگرم است. همچنین بر روی آینه‌های دو طرف خودرو دوربینی تعبیه شده است که نقاط کور اطراف خودرو را نشان می‌دهد.