مدآنلایناستفاده از این محصولات مو بعد از 40 سالگی ممنوع!


اگر 40 سالگی را رد کرده باشید نباید از دیدن یک سری تغییرات در بدن ، پوست و موهایتان شگفت زده شوید. اما چون هورمون هایتان در حال تغییر هستند مهم است که مطمئن شوید رژیم زیبایی تان و مخصوصا محصولات مویتان به همراه تغییرات بدنتان، تغییرخواهد کرد

مدآنلاین: اگر 40 سالگی را رد کرده باشید نباید از دیدن یک سری تغییرات در بدن، پوست و موهای‌تان شگفت‎زده شوید. اما چون هورمون‌های‌تان در حال تغییر هستند مهم است که مطمئن شوید رژیم زیبایی‌تان و مخصوصا محصولات موی‌تان به همراه تغییرات بدن‌تان، تغییرخواهد کرد.

نیک پنا، مدیر و سرآرایشگر سالن کاپری می‌گوید بیشتر خانم‌ها بعد از 40 سالگی، موهای نازک و کم پشت را تجربه خواهند کرد: «هرچه پیرتر می‌شوید، هر کدام از فولیکول‌های موهای‌تان کوچک‌تر می‌شود و باعث می‌شود که موهای‌تان، مخصوصا در قسمت تاج سر، نازک‌تر شود. با تغییر هورمون‌ها که با پا به سن گذاشتن شروع می‌شود، موها خشک‌تر و شکننده‌تر نیز می‌شوند. چون سرعت تولید روغن طبیعی بدن کاهش پیدا می‌کند.»

اما قبل از اینکه حوله‌تان را کنار بیندازید و ناامید شوید، حواس‌تان باشد که محصولاتی که استفاده می‌کنید ممکن است باعث مشکلات موهای‌تان باشد. با چند تغییر ساده می‌توانید دوباره موهای براق و سالم‌تان را داشته باشید.

استفاده نکنید: رنگ‌های دائمی حاوی آمونیاک

نیک پنا می‌گوید: «از آنجاکه موهای خاکستری به رنگ کردن کامل نیاز دارند، خیلی از آرایشگران به شما پیشنهاد استفاده از رنگ‌های دائمی را خواهند داد اما اگر از آمونیاک استفاده کنید، این ماده به مرور زمان به کوتیکول موهای‌تان آسیب خواهد رساند و موهای‌تان را شکننده‌تر و خشک‌تر خواهد کرد. فرمول‌های ملایم‌تر موهای خاکستری را کاملا پوشش نخواهند داد اما به اندازه‌ای محو می‌کنند که موهای خاکستری مانند هایلایت به نظر برسند. سعی کنید از رنگ موهای بدون آمونیاک استفاده کنید.»

استفاده نکنید: اسپری‌‌های سفت کننده مو
تروی ریورد، مدیر سالن جان برت می‌گوید: «اسپری‌های سفت کننده به موها اجازه حرکت نمی‌دهند. هیچ چیزی مانند این اسپری‌ها موها را پیرتر نمی‌کند. موها را نرم و متحرک نگه دارید. از اسپری‌هایی استفاده کنید که موهای‌تان را بدون سفت کردن، به هر حالتی نگه دارند.»

استفاده نکنید: ژل

 پنا می‌گوید: «موهای‌تان پرپشتی‌اش را از دست می‌دهد و ممکن است سبک‌تر از گذشته شود، پس محصولات سنگین و حالت‌دهنده به پایین می‌کشاندش. به جایش از موس‌ها و کرم‌های سبک مو استفاده کنید.»

استفاده نکنید: شامپوهای قوی
پنا می‌گوید: «این شامپوها موهای‌تان را از چربی‌ها و آلودگی‌ها خالی می‌کند. اما ممکن است چربی‌های خوب که باعث درخشش موهای‌تان می‌شوند را هم از بین ببرد. از شامپوهایی استفاده کنید که سرشار از روغن‌های طبیعی باشند تا چربی‌های لازم را به موهای‌تان بازگرداند.»

مترجم: نسرین میرعربشاهی