ده خودروی عالی که کسی آنها را نمی‌خرد

1394/2/16
14:54
کد خبر: 5625
مدآنلایناتومبیلسواری و شاسی‌بلندمقایسه ماشین‌ها ده خودروی عالی که کسی آنها را نمی‌خرد

 ده خودروی عالی که کسی آنها را نمی‌خرد

مدآنلاین: وقتی یک خودروی عالی و با کیفیت بالا می‌سازید، ممکن است شایسته رسیدن به موفقیت باشد، ولی لزوماً به این مقصود نخواهد رسید. بازار اتومبیل در گذشته و حال، پُر از محصولات خارق‌العاده‌ای بوده است که توسط خریداران با بی‌اعتنایی روبرو شده‌اند. برای آن که درک بهتری از این موضوع ایجاد شود، در ادامه 10 نمونه از بهترین خودروهای امروزی را مرور می‌کنیم که کمتر کسی برای خرید به سراغ آنها می‌رود.

لازم به ذکر است که این بررسی در بازار آمریکا انجام شده است. پدال نوشت: هر کدام از این سدان‌ها، کوپه‌ها، مدل‌های اسپرت و واگن‌ها شایسته آمار بهتری در زمینه فروش هستند، ولی به دلایل مختلف، با بی‌مهری مشتریان بازار خودرو مواجه شده‌اند. هرچند گزینه مناسبی برای خرید یک خودروی فوق‌العاده هستند.


ب‌ام‌و سری 3 واگن اسپرت

(فروش در ۲۰۱۴ به میزان ۳۶۸۷ دستگاه)

  ده خودروی عالی که کسی آنها را نمی‌خرد

BMW 3-series sports wagon

فهرست را با یک استیشن واگن شروع می‌کنیم. خودروهای سری 3 با داشتن مرکز ثقلی پایین‌تر نسبت به یک شاسی‌بلند یا کراس‌اور، از لحاظ هندلینگ با یک سدان اسپورت قابل‌مقایسه هستند و در همین حال، فضای حمل وسایل اضافه‌ای که در خود دارند، آنها را از لحاظ کاربردی‌بودن در مرتبه‌ای بالاتر قرار می‌دهد. خریداران امریکایی حتی وقتی با یک نمونه عالی مانند ب‌ام‌و سری 3 اسپورت واگن مواجه می‌شوند، راه خود را به سمت مدلی مانند X1 کج می‌کنند؛ خودرویی که سری 3 واگن را به نسبت ۵ به ۱ در بازار پشت‌سر گذاشته است. ب‌ام‌و خودروهای سری 3 خود را به دو صورت ارائه می‌کند: مدل 328i با پیشرانه بنزینی و مدل 328d با پیشرانه دیزلی. هر دوی این مدل‌ها عنوان «ایکس‌درایو» را به دنبال نام خود دارند و تنها به صورت دو دیفرانسیل به فروش می‌رسند. 328i از موتور آشنای ب‌ام‌و، یعنی ۲ لیتری توربوی چهار سیلندر با ۲۴۰ اسب‌بخار و ۳۴۵ نیوتن‌متر استفاده می‌کند و همراه با گیربکس ۸ سرعته اتوماتیک (تنها گزینه انتقال قدرت در این مدل)، سرعت ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت را در زمان ۵/۸ ثانیه ثبت می‌کند. این در حالی است که مدل 328d از یک موتور توربودیزل با همان حجم استفاده می‌کند که مهم‌ترین مشخصه آن، مصرف سوخت بهتر آن است. برآورد سازمان حفاظت محیط زیست آمریکا از مصرف سوخت موتور توربودیزل برابر ۷/۵۹ لیتر در شهر و ۵/۴۷ لیتر در جاده در هر ۱۰۰ کیلومتر است. این واگن در هر زمینه‌ای به جز فروش، یک «بَرنده» به حساب می‌آید.


کادیلاک  ATS

(فروش در ۲۰۱۴ به میزان ۲۹۸۹۰ دستگاه)

  ده خودروی عالی که کسی آنها را نمی‌خرد

2015 Cadillac ATS Coupe

تغییرات معمولاً کمتر قابل‌تشخیص هستند و حتی اینکه، سخت بتوان آنها را قبول کرد. این موضوع بویژه در مورد خودروسازی مانند کادیلاک صدق می‌کند. کادیلاک پس از تجدیدنظر کلی در خط تولید گذشته خود و پس از گذراندن یک دوره سردرگمی در مورد هویتش، با مدل‌هایی مانند ATS و CTS در رقابت با ب‌ام‌و ظاهر شد. مدل ATS در دو فرم سدان و کوپه، تعادل و واکنش آنچنان خوبی را در رانندگی به نمایش گذاشت که بیشتر از یک ب‌ام‌و سری 3 انتظار می‌رفت. با این وجود، ATS یک خودروی بی‌نقص نبود؛ رابط کاربری سیستم CUE بسیار گیج‌کننده بود و فضای صندلی‌های عقب نیز در آن بسیار تنگ احساس می‌شد. علاقه‌مندان ب‌ام‌و سال‌ها هیچ‌گونه مشکلی با ضعف‌های سیستم iDrive و صندلی‌های عقب خفه‌کننده در ب‌ام‌و نداشتند (چیزی که در مدل‌های کنونی مرتفع شده است)، ولی چرا چنین چیزی برای ATS رخ نداده است؟ ATS یک خودروی بسیار متفاوت با کادیلاک‌های گذشته است. ولی آمار فروش آن، چندان با شرایطش مطابقت نمی‌کند؛ شاید مشتریان هنوز نتوانسته‌اند با تغییرات کنار بیایند.


کادیلاک CTS

(فروش در ۲۰۱۴ به میزان ۳۱۱۱۵ دستگاه)

  ده خودروی عالی که کسی آنها را نمی‌خرد

2014-cadillac-cts

 اگر همه‌ چیز به شکل منطقی در جای درست خود قرار گرفته باشد، هر خریدار ب‌ام‌و سری 5 می‌بایست به سراغ مدل جدید کادیلاک CTS برود. بسیاری از مشتریان ب‌ام‌و باید قبل از اقدام به خرید سری به نمایندگی‌های کادیلاک نیز بزنند. CTS تقریباً تمام نیازهای شما را از یک سدان اسپرت برطرف می‌کند. این خودرو به دلیل انجام برنامه کاهش وزن که تا جای ممکن با گرم‌ها را از آن کم کرده، وزن سبکی پیدا کرده است. همچنین سیستم دستیار الکترونیکی فرمان برای یک مدل اسپورت بسیار مناسب است، آپشن دامپرهای سیال مغناطیسی، جادوی بی‌نظیری در شاسی ایجاد می‌کنند و موتور Vsport دو توربوشارژر V-6 قدرتی به اندازه ۴۲۰ اسب‌بخار و گشتاوری به اندازه ۵۸۳ نیوتن‌متر ایجاد می‌کند. در همین حال، مشتریان صرفه‌جو می‌توان با انتخاب گزینه موتور ۳/۶ لیتری V-6 با تنفس طبیعی و یا حتی موتور کاربردی ۲ لیتری توربوی چهار سیلندر، انتخاب خود را داشته باشند. البته برخی نیز ممکن است برای آمدن CTS-V با ۶۴۰ اسب‌بخار صبر کنند؛ خودرویی که آماده است رکوردها را بشکند و در واقع یک نسخه چهار در از یک کوروت Z06 است. در هر صورت، با اینکه کادیلاک بیش از محصول دیگری، CTS را در جهت عملکرد بیشتر طراحی کرده است، ولی هنوز هم مشتریان بیشتر به نشان‌های M بر روی کراس‌اورهایی با وزن بالاتر روی خوش نشان داده‌اند.


فورد فلکس

(فروش در ۲۰۱۴ به میزان ۲۸۸۲۲ دستگاه)

 ده خودروی عالی که کسی آنها را نمی‌خرد

Ford Flex Limited

نسبت فروش «اکسپلورر» به «فلکس» تقریباً ۹ به ۱ است که نشان می‌دهد که ذائقه امریکایی‌ها در صنعت اتومبیل چقدر غیرقابل‌پیش‌بینی است.  اگراز نظر طراحی بخواهیم فورد فلکس را بررسی کنیم، این مدل یک فورد کانتری سدان ۱۹۶۵ است که با یک جیپ گرند واگونیر و یک رنج‌روور مدرن ترکیب شده است؛‌ نتیجه خودرویی شده که کاملاً از دیگر شاسی‌بلندها متمایز است. کیفیت فلکس در داخل کابین نیز قابل‌لمس است و فضایی آرام و جادار برای سفر ۶ یا ۷ سرنشین فراهم شده است. فلکس برای پیشرانه از یک موتور اکوبوست V-6 با قدرت ۳۶۵ اسب‌بخار استفاده می‌کند که آن را در بین قدرتمندترین وسایل نقلیه در کلاس خودش قرار می‌دهد. امّا شاید فورد با انتخاب عنوانی نه‌چندان جالب و تبلیغاتی نامتناسب، قدر این خودروی کاربردی‌اش را ندانسته است.


جگوار XJ

(فروش در ۲۰۱۴ به میزان ۴۳۲۹ دستگاه)

 ده خودروی عالی که کسی آنها را نمی‌خرد

Jaguar XJ 3.0 AWD

به نظر می‌رسد که طراحی عجیب و غریب در میان سدان‌های لوکس بزرگ شیوع پیدا کرده است. آئودی A8 یک دماغه مانند یک دودکش صنعتی پیدا کرده، ب‌ام‌و سری 7 نیز مبتلا به گواتر شده و لکسس LS که بهتر است حرفش را نزنیم. به همین دلیل است که وقتی یک جگوار XJ را می‌بینیم، آن را تحسین می‌کنیم؛ ظاهر عضلانی جگوار حرف‌های زیادی برای گفتن دارد. در همین حال، ساختار آلومینیومی سبک و اسپرتی را نیز نباید فراموش کرد. البته آمار فروش جگوار هرگز به گرد پای رقبای آلمانی نخواهد رسید. یکی از عوامل این موضوع می‌تواند گذشتن دوران برخی از المان‌های کیفیت برند باشد. با این حال، اگر به قیمت جگوار توجه داشته باشیم که تقریباً ۲۰ هزار دلار ارزان‌تر از یک مرسدس‌بنز کلاس S است، می‌توان به خرید این خودرو به عنوان یک «معامله مناسب» فکر کرد.


مزدا 5

(فروش در ۲۰۱۴ به میزان ۱۱۶۱۳ دستگاه)

 ده خودروی عالی که کسی آنها را نمی‌خرد

Mazda 5 Sport

شعار «بزرگتر، بهتر است» همیشه برای خرید یک خودروی خانوادگی در آمریکا نقش مهمی ایفا می‌کند. این موضوع، بویژه برای خانواده‌هایی که در میانه‌های بزرگ‌کردن بچه‌های خود هستند، صدق می‌کند. ولی این که مزدا 5 به اندازه ۱۰ درصد آمار دوج گرند کاروان فروش می‌کند، چندان منطقی نیست؛ چرا که این مدل چندان هم جثه کوچکتری ندارد. در هر حال، خانواده‌هایی که حتی فقط دو فرزند دارند نیز به سراغ مینی‌ون‌ها می‌روند و شرایطی را مانند سفر با گروه دوستان فرزندشان درنظر می‌گیرند. یکی از دلایل این که به سراغ مزدا 5 نمی‌روند، شاید این است که ردیف سوم صندلی‌ها فضای فشرده‌ای دارد و آنها نمی‌خواهند حتی بچه‌های دیگر هم این حس خفه‌کنندگی برایشان ایجاد شود. با این حال، ابعاد جمع‌وجور مزدا باعث می‌شود که مانور با آن در شهر و محوطه پارکینگ بسیار آسان‌تر باشد. مزدا 5 نسبت به بسیاری از ون‌های با ابعاد معمولی، چابکتر است و لذت بیشتری در رانندگی دارد. همچنین مزا با شروع قیمتی برابر ۲۲۰۶۰ دلار، یکی از مقرون‌به‌صرفه‌ترین مینی‌ون‌های حاضر در بازار است.


مزدا 6

(فروش در ۲۰۱۴ به میزان ۵۳۲۲۴ دستگاه)

 ده خودروی عالی که کسی آنها را نمی‌خرد

2015 Mazda6

نسخه‌های قبلی مزدا 6 سدان کمتر در بازار شناخته شده بودند که شاید به عنوان یک عضو خجالتی در میان گروه سدان‌های متوسط، لایق چنین شرایطی نیز بودند. ولی شرایط برای مزدا 6 کنونی متفاوت است؛ طراحی و مهندسی این مدل توسط همان تیم با استعدادی صورت گرفته که مدل بی‌نظیر مزدا 3 و همین‌طور میاتای جدید را بیرون داده‌اند. مزدا 6 تقریباً در تمام تست‌های مقایسه‌ای، رقیبانی مانند هوندا آکورد را پشت‌سر گذاشته است. مزدا 6 با موتور ۱۸۴ اسب‌بخاری‌اش برای رسیدن به سرعت ۹۶/۶ کیلومتر بر ساعت تنها ۷ ثانیه کامل نیاز دارد و در همین حال، هنوز هم مصرف سوختی برابر ۶/۳۶ لیتر در هر ۱۰۰ کیلومتر از بزرگراه از خود به جای گذاشته است. عکس‌العمل شاسی نیز در مزدا 6 بسیار مناسب بوده و همین‌طور، مواد به کار رفته در داخل کابین، یک کلاس بالاتر از طراحی را به نمایش می‌گذارند. امّا وضعیت مزدا 6 در بازار چندان مطلوب نیست و دوران سختی را پشت‌سر می‌گذارد. تنها کافی است آمار فروش ۵۳۲۲۴ دستگاه آن را با ۴۲۸۶۰۶ دستگاه تویوتا کمری در امریکا مقایسه کنید.


مرسدس‌بنز کلاس E واگن

(فروش در ۲۰۱۴ به میزان ۲۳۲۷ دستگاه)

 ده خودروی عالی که کسی آنها را نمی‌خرد

2014 Mercedes-Benz E350 4MATIC wagon

دهه ۸۰ میلادی چندان میانه خوبی با استیشن واگن‌های شهری نداشته است. زمانی که بازار با هجومی بی‌رحمانه از طرف مینی‌ون‌ها روبرو شد. با این که تعداد محدودی از مدل‌های کاربردی خودروسازان مختلف توانسته‌اند از آن روزهای تاریک، جان سالم به در ببرند، ولی این مرسدس‌بنز کلاس E واگن کنونی است که تفسیری مدرن از فلسفه خط سقف بلند را ارائه می‌دهد. همانند مدل‌های گذشته‌ی خود، تنها تفاوت کلاس E با همتای سدان در بخش عقبش است. شاید این فرم از بدنه برای یک واگن نیز مناسب‌تر باشد. داشتن یک فضای حمل وسایل اضافی و یک ردیف سوم صندلی، یکی از مزیت‌های انتخاب کلاس E واگن با طراحی زیبای بدنه‌اش است. همچنین اگر قیمت پایه ۵۹۹۲۵ دلاری را برای E350 فورماتیک واگن ۲۰۱۵ را در تریم اسپورت یا لوکس درنظر بگیرید، این قیمت تنها ۴۲۰۰ دلار نسبت به E350 فورماتیک سدان ۲۰۱۵ بیشتر است. همین موضوع باعث می‌شود از اینکه آمار فروش مدل واگن تنها ۳ درصد از فروش کلاس E در سال ۲۰۱۴ بوده، تعجب کنیم.


پورشه کیمن

(فروش در ۲۰۱۴ به میزان ۳۴۱۷ دستگاه)

 ده خودروی عالی که کسی آنها را نمی‌خرد

2014 Porsche Cayman

در حالی که پورشه کیمن در بین بهترین مدل‌های صنعت خودرو قرار می‌گیرد، ولی این 911 است که به عنوان مدل اسپرت پورشه نظر خریداران را به خود جلب می‌کند. اولین نسل از کیمن شروع خوبی با فروش ۷۰۲۵ دستگاه در سال ۲۰۰۶ و ۶۰۲۷ دستگاه در سال ۲۰۰۷ داشت، ولی از آن پس هرگز نتوانست در یک سال بیشتر از ۳۵۰۰ دستگاه بفروشد. امّا 911 در هر کدام از ۲ سال گذشته، بیشتر از ۱۰ هزار دستگاه برای پورشه فروش داشته است. این در حالی است که کیمن واقعاً خودروی بهتری برای رانندگی است و با رنگ و لعابی کمتری، جادوی پورشه را به نمایش می‌گذارد. راز این موضوع در شاسی با موتور میانی است که باعث انعطاف‌پذیری و پایداری طبیعی بیشتر می‌شود. این در حالی است که 911 با موتور عقب برای رسیدن به چنین حالتی نیاز به تجهیزات الکترونیکی دارد.


سایون FR-S / سوبارو BRZ

(فروش در ۲۰۱۴ به ترتیب به میزان ۱۴۰۶۲ و ۷۵۰۴ دستگاه)

 ده خودروی عالی که کسی آنها را نمی‌خرد

Scion FRS/Subaru BRZ

حتی نام‌هایی مانند سوبارو و تویوتا نیز از خطرات بازار اتومبیل مصون نیستند. دوقلوهای سایون سایون FR-S و سوبارو BRZ واقعاً نمودار آمار فروش را پایین آورده‌اند. رسانه‌های مرتبط با اتومبیل در دنیا از این دو مدل با عنوان خودروهای مقرون‌به‌صرفه اسپورت نام برده بودند و به نظر می‌رسید که علاقه‌مندان برای خرید FR-S یا BRZ نتوانند مدت زیادی را صبر کنند. ولی نگاهی کلی به آمار فروش اولیه نشان می‌دهد که افت قابل‌توجهی در این زمینه رخ داده است. با درنظر گرفتن اینکه سایون FR-S تنها در ۶ ماه انتهایی سال ۲۰۱۲ میلادی در بازار حاضر بود، ۱۱ هزار و ۴۱۷ دستگاه از این خودرو توسط مشتریان خریداری شد. در سال ۲۰۱۳ که اولین سال کامل حضور این مدل در بازار محسوب می‌شد، ۱۸۳۲۷ دستگاه از آن به فروش رسید. ولی در سال ۲۰۱۴ این میزان به ۱۴۰۶۲ دستگاه کاهش پیدا کرد. همچنین در سه ماهه نخست ۲۰۱۵ میلادی، سایون ۲۴۴۵ دستگاه از مدل FR-S را به فروش رسانده که کاملاً سطحی پایین‌تر نسبت به ۳۴۲۵ دستگاه در سال گذشته در همین بازه زمانی نشان می‌دهد. داستان سوبارو BRZ نیز کمابیش به همین ترتیب، ولی با اعداد نسبتاً پایین‌تر است. این خودرو به تعداد ۴۱۴۴ دستگاه در سال ۲۰۱۲ و ۸۰۸۷ دستگاه در سال ۲۰۱۳ و ۷۵۰۴ دستگاه در سال ۲۰۱۴ به‌فروش رسیده است. همچنین در سه ماهه اول سال جاری میلادی، ۱۱۵۹ دستگاه BRZ به خانه مشتریان رفته‌اند. این در حالی است که این آمار در همین بازه زمانی در سال گذشته برابر ۲۰۶۶ دستگاه بوده است.

 
ست‌های مختلف گردنبند برای گردن‌کشیده‌ها، لاغراندام‌ها و عاشقان پیراهن
ست‌های مختلف گردنبند برای گردن‌کشیده‌ها، لاغراندام‌ها و عاشقان پیراهن
انتخاب گردنبند با توجه به اندازه گردن، فرم بالاتنه و مدل لباس‌مان باید صورت گیرد در غیر این صورت به جای این‌که گردنبندمان زیبا به نظر برسد، کل لباس و اندام‌مان نامتناسب به چشم می‌آید. مثلاً اگر بالاتنه چاق و گردن کوتاهی دارید باید از جواهرات یا ...
700 هزار زن بورکینی یا مایوی اسلامی پوشیدند
700 هزار زن بورکینی یا مایوی اسلامی پوشیدند
امروز همه دیگر نام بورکینی یا همان لباس شنای اسلامی را شنیده‌اند؛ ...
حاشیه‌های لباس گرانقیمت نخست‌وزیر هندوستان
حاشیه‌های لباس گرانقیمت نخست‌وزیر هندوستان
اگر نام نخست‌وزیر هندوستان را فراموش کردید نگران نباشید با کمی دقت به ...
 
اگر نام نخست‌وزیر هندوستان را فراموش کردید نگران نباشید با کمی دقت به کت و شلوار ایشان و دقیق شدن به راه‌راه‌های آن می‌توانید نام «نارندرا مودی» را که به زیبایی بر روی پارچه نقش بسته مشاهده کنید. این ...
امروز همه دیگر نام بورکینی یا همان لباس شنای اسلامی را شنیده‌اند؛ لباسی که به شکل پوششی برای کل بدن به زنان مسلمان اروپایی اجازه داد از استخرهای شنای این کشورها و حتی از سواحل آن‌ها نیز استفاده کنند. ...
ماساژ یخ زیر آفتاب تند تهران؛ پوست صورت را ویتامینه کن
برای ماساژ پوست صورت با یخ، چندان فرصت ندارید! خدای ناکرده در سرمای ملایم پاییز و سوز زمستان که نمی‌خواهید صورت‌تان را یخ ماساژ دهید؟ پوست صورت وقتی ...
میان ازبین‌رفتن کاربرد یک ساختمان و کشف قابلیت‌های آن توسط فردی، زمان زیادی طی خواهد شد. اما وقتی این اتفاق می‌افتد، آن ساختمان مسیر جدیدی را می‌تواند شروع کند. برای بیان مثالی که این چرخه را نشان ...
انتخاب گردنبند با توجه به اندازه گردن، فرم بالاتنه و مدل لباس‌مان باید صورت گیرد در غیر این صورت به جای این‌که گردنبندمان زیبا به نظر برسد، کل لباس و اندام‌مان نامتناسب به چشم می‌آید. مثلاً اگر بالاتنه چاق و گردن کوتاهی دارید باید از جواهرات یا بدلیجات کوچک‌تری انتخاب کنید بعضی از افراد چاق ...
سوپربایک، فوق اسپرت و خلاصه همه‌چیزتمام!
ام‌وی‌آگوستا، سازنده مطرح ایتالیایی سوپربایک‌ها، از موتور سیکلت بازطراحی شده F۴ که تنه‌اش را شرکت زاگاتو بازطراحی کرده است، رونمایی کرد. این ...
بازگشت دسته‌گل‌های آبشاری به دنیای مد
دسته‌ گل عروس به عنوان یکی از پیشکش‌های آقاداماد به عروس‌خانوم در مرکز توجه قرار دارد. هر چند در دکوراسیون محل برگزاری مراسم عروسی نیز معمولاً از ...
همه آنچه درباره خواص دسر باید بدانید اما جرأت پرسیدنش را نداشتید!
اغلب دسرها شیرین هستند، اما گاهی مواد غذایی دیگری همچون انواع پنیر هم به عنوان دسر مصرف می‌شود. در برخی کشورها، وعده جداگانه‌ای به نام دسر وجود ...
کمد دوست‌داشتنی من
تفاوتی ندارد که در محیط کار باشید یا یک جمع صمیمی دوستانه، چه برای خرید بیرون رفته باشید چه برای ورزش کردن، بانوی ایرانی همیشه شیک می‌پوشد و به ...
جنگلی با مه و باران بر دیوار یک استخر
مانوئل آکانا، معمار نام‌آشنای اسپانیایی با استفاده از آینه، ابرهای مصنوعی و گیاهان بزرگ، دیوار یک استخر در مادرید را به شکل جنگلی با مه و باران ...
به جای الماس و طلا با خاویار زیبا شوید
شاید الماس، یاقوت، مروارید، طلای 24عیار و پلاتین، مجموعه‌ای از جواهرات رویایی برای هر کسی باشند، اما آیا این جواهرات تجملاتی می‌توانند در رژیم ...
نورپردازی در داخل حمام معمولاً ساده، قابل پیش‌بینی و اغلب غیر تزئینی است. یعنی بیش‌تر ما فکر می‌کنیم دستشویی و حمام جای این طراحی برای نورپردازی نیست و سر و ته ماجرا می‌توان با یک لامپ ساده هم آورد! ...
جواهرات خانه‌های جواهر معتبر نظیر کارتیه، دیور، بودلز و دیگران، معمولاً با منابع الهام شگفت‌انگیزی همراه است و در جواهرات یک دهه اخیر، این برندها همیشه الهام از طبیعت، دریا و اقیانوس، حیوانات، حشرات، ...
 LC۵۰۰ لوکس‌ترین خودروی مسابقه‌ای لکسوس
لکسوس در حال جایگزینی خودروی مسابقه‌ای RC F در ژاپن با یک LC۵۰۰ جدید است. همان‌طور که نسخه تولیدی لکسوس LC500 خیره‌کننده به نظر می‌رسد سبک و سیاق ...
پرتقال، ترش، شیرین، ملس و...؛ طعم پرتقال را حس کرده‌اید، با آن بوی فوق‌العاده که حس جنگل‌های شمال را به آدم می‌دهد؟ فکرش را بکنید شما بشوید عروس پرتقالی فصل پاییز! اسمش هم زیباست چه برسد به عملی‌کردن ...
پاییز در راه است و خرید لوازم‌التحریر و وسایل مدرسه برای بچه‌ها هم آرام‌آرام داغ می‌شود. پیشنهاد کارگاهی امروز مد در خانه مدآنلاین اما این است که برای یکی از این وسایل، به بازار نروید؛ اصلاً لازم نیست پا از خانه بیرون بگذارید. هر از گاهی لازم است که خودتان را از مشغله‌ها و مشکلات زندگی رها کنید و ...
نام
 
پست الکترونیکی
 
وبسایت / وبلاگ
 
نظر شما    
 
ناشناس
1394/2/16     17:0
اخه این چه مقاله ای گذاشتین اینجا ایرانه چند تا از اینا اینجا یافت میشه
میلاد
1394/2/16     17:46
بازار خودرو در جهان یک بازار کاملا رقابتی به نفع مشتریانش هست ولی متاسفانه در ایران بازاری انحصاری و حق انتخاب مشتریان اجباری هست!!!واقعا که....
ابرانی
1394/2/16     19:34
این شرکتها بند شانس بودن باید تو ایران میشدن تا نه تنها فروش داشتند بلکه برای خرید محصولاتشان صفهای میلیونی تشکیل میشد البته در مقابسه با خودروخای تولید داخل مردم حق داشتند چنین کاری کنند الان هم بهتره امتباز تولیدشون رو به ایران واگذار کنند تا ما یه آرم ایرانخودرو یا سایپا روش بچسبونیم وبه عنوان خودروملی ازش استفاده کنیم
علی اصغر
1394/2/16     22:59
ازاینکه ما ایرانیهامحکومیم بخاطرحمایت ازتولید داخلی از پراید پرشیا پیکان وغیرو که با تکنولوژی سی سال پیش ساخته میشوند شکی نیست.امیدوارم مسولین کارشناسانه عمل کنند بخدا میشود باحفظ ارمانهایمان ماشین خوب سوارشد مردم فهیم ایران لایق بهترینها هستند. سوال اکثر مردم این است علتش چیست که خودرو سازی مامجبور میکند این فرقون ها رو سوار بشیم مسولین درپیشگاه خداوند چه جوابی خواهند داد بابت امار بالای کشته های تصادفات.