مدیر یک آتلیه عطر معروف فرانسوی در گفت وگو با «مدآنلاین»:

روایت‌های عاشقانه عطرها در آتلیه کلون

1395/2/21
16:5
کد خبر: 11979
مدآنلاینآرایشی و بهداشتیعطر و ادکلنمردانهروایت‌های عاشقانه عطرها در آتلیه کلون

روایت‌های عاشقانه عطرها در آتلیه کلون

مدآنلاین-هومن باوریان: تجربه دیدار با خالق یک محصول بکر از آن سوی دنیا، از آن موقعیت‌هایی است که در ایران چندان دست نمی‌دهد. مشاهده از نزدیکِ محصول یک ذهنیت ناب، می‌تواند تکرارنشدنی باشد. رستوران دژاووی زعفرانیه مکانی است که «کریستف سَرواسل» و همسرش «سیلوی گنتر» برای معرفی محصول خود در ایران انتخابش کرده‌اند؛ دور تا دور این رستوران، شیشه‌های زیبای ادکلن‌های برند فرانسوی «آتلیه کلون»، نظر را جلب می‌کرد و بویی مفرح و انرژی‌زا فضا را پر کرده است. در ابتدای آشنایی با کریستف سوزل و پیش از مصاحبه، دوره‌های مختلفی را که ادکلن‌های این برند از سر گذرانده‌اند با هم مرور می‌کنیم. داستان پیدایش ادکلن‌ها را این طور برایم تعریف می‌کند: «ادکلن، واژه‌ای فرانسوی است. در زبان آلمانی، «کولنیش واسر» و به زبان ساده‌تر کلون، عطری است که از شهر کلن آلمان سر برآورده. این ترکیب، ابداع یوهان ماریا فارینای ایتالیایی الاصل در سال 1709 است».

همین فرصت چند دقیقه‌ای و استشمام رایحه‌های مختلف باعث می‌شود من که سال‌ها نام‌های بزرگی چون «گوچی»، «شانل» و «جورجو آرمانی» را در تبلیغات خوش آب  و رنگ با تصاویر «برد پیت» و «متیو مک کانهی» شنیده و دیده‌ام و کپی‌های دست چندم این محصولات را خریده و گاهی به خود بالیده‌ام، به کلی مسحور حرف‌ها و تازگی بوی ادکلن‌های «آتلیه کلون» شوم و این نام را چند بار با خود زمزمه کنم؛ نامی ناآشنا و کوچک که به پیکار غول‌های عطرسازی دنیا آمده است؛ پیکاری نه از جنس بمب و موشک، بلکه از جنس عشق، تازگی و حقیقت.

کریستف سوزل، فرانسوی است و کاملا عاشق پیشه، در همان چند کلام ابتدایی، محصول خود را حاصل یک داستان عاشقانه معرفی می‌کند. پیش از آنکه ادکلن مجموعه اول «آتلیه کلون» یعنی «اورنج سنگویین» یا «پرتقال خونی»، پر فروش‌ترین محصول این برند را استشمام کنم، برایم داستانی کوتاه تعریف می‌کند:«این لحظه‌ای است که دوست داری دوباره آن را مرور کنی؛ تصور کن همه روی تراس دور میز صبحانه جمع شده‌اند و بوی پرتقال تازه زیر آفتاب صبحگاهی فضا را پر کرده و امواج دریا به صخره‌ها برخورد می‌کند، حالا ادکلن را بو کن». این کار را روی میزهای مختلف با داستان‌های متفاوت تکرار می‌کنیم و هر بار نتیجه یکسان است؛ ناب و استثنایی.
آتلیه کلون، اولین مزونی است که کلون خالص را با الهام از ادکلن افسانه‌ای تولید می‌کند. حاصل ابتکار آنها، تولد یک خانواده بویایی جدید با نام «کلون ابسولو»است. برای اولین بار روغن«سیتروس» یا مرکبات -پرتقال، لیمو، کلمانتین، نارنج و مانند اینها- با گران‌بهاترین مواد خام ترکیب شده و حاصل آن رایحه‌ای است که ماندگاری بسیار دارد.
گفت وگوی «مدآنلاین» با این هنرمند را می‌خوانید.

چرا دوست دارید در ایران سرمایه‌گذاری کنید؟ چه چیزی در ایرانی‌ها و فرهنگ ایرانی برای شما جالب است؟
من ایران را کشوری می‌بینم که عاشق عطر است. من فرانسوی هستم و در فرانسه، ما، عشق عجیبی به عطر داریم. عطر، مثل لباس برای ما، امری پوشیدنی و کاملا طبیعی است. عطر، بخشی از شخصیت ماست؛ ما صبح‌ها اگر به خود عطر نزنیم، مثل این است که برهنه باشیم. ایران برای من کشوری است که این علاقه‌مندی مشترک به عطر را در خود دارد. عطرزدن، فرد را از دیگری متمایز می‌کند و شخصیت شما را شکل می‌دهد. فکر می‌کنم ایرانی‌ها هم این احساس مشترک را دارند.

با این حال، تفاوت‌های بازار مصرف عطر در ایران و کشورهای دیگر را در چه می‌بینید؟
به طور مثال آمریکا که ما اتفاقا فعالیت خود را از آنجا آغاز کرده‌ایم، واقعا برای ما بازار هدف نیست؛ آمریکا جمعیت ثروتمند بالایی دارد و ما محصولات بسیاری را آنجا به فروش می‌رسانیم، اما این، در مقایسه با جمعیت و میزان ثروت، فروش چشمگیری نیست. تفاوت دیگر این است که در آمریکا اهمیت استفاده از عطر به اندازه مثلا فرانسه یا ایران و روسیه نیست. در این سه کشور؛ فرانسه، ایران و روسیه، استفاده از عطر بسیار اهمیت دارد. در این کشورها مشتریانی دارم که دیگر احتیاجی نیست که اهمیت استفاده از عطر را برای آنها توضیح بدهم. من به همه کشورها و فرهنگ‌هایی که شور و علاقه‌ای مشابه با من دارند، بسیار علاقه دارم. برای یک عطرساز، چنین موقعیت‌هایی فوق‌العاده است.

اما در بازار ایران، همین جایی که می‌گویید به خاطر فرهنگ مشترک شما با آن در استفاده از عطر، احساس نزدیکی به آن دارید، با چه چالش‌هایی روبه رو هستید؟
تا به امروز که همه چیز بسیار خوب و آسان پیش رفته است و بازار، واکنش بسیار خوبی به محصول ما نشان داده است. و البته این، برای ما کاملا طبیعی و قابل پیش‌بینی بود.

روایت‌های عاشقانه عطرها در آتلیه کلون

 دلیل این واکنش مثبت را در چه می‌بینید؟ آیا ایران برای شما بازار بزرگی خواهد بود و به فکر افتتاح شعبه‌ای در ایران هم هستید؟
چون ما از مواد کاملا طبیعی و با کیفیت بسیار بالا در محصولات خود استفاده می‌کنیم که کار بسیار مشکلی است. ما تنها با دو شهر بسیار معروف کار می‌کنیم، اگر شهر «گراس» -پایتخت عطر جهان-در جنوی فرانسه را بشناسید، این شهر بهترین تولید کننده روغن اسانس است، چون برای تولید عطر به روغن اسانس احتیاج است و در مرحله بعد به آن الکل اضافه می‌شود. شهر دیگر «کاسی» بهترین تولیدکننده اسانس در جهان است که ما محصول خود را در آنجا تولید می‌کنیم.
 دلیل دیگر این واکنش مثبت فکر می‌کنم به استایل عطر ما مرتبط باشد که خیلی شدید نیست و بسیار بوی لطیفی دارد و توسط مشتریان ایرانی به خوبی پذیرفته شده است. تا به امروز ایران برای ما بازار خیلی بزرگی بوده و خیلی فروش خوبی داشته‌ایم و مشتریانی داریم که بسیار وفادار هستند و این فوق‌العاده است. من خیلی علاقه‌مند هستم که در ایران شعبه افتتاح کنیم، چون در فروشگاه‌های ما می‌توانید عطر را به طور کامل و واقعی تجربه کنید.

در دوران پسابرجام هستیم و تا به امروز شرکت‌های بزرگی مثل روبرتو کاوالی یا ورساچه به ایران وارد شده‌اند. از منظرعطرسازی اگر به این برندها نگاه کنیم، محصولاتی با قیمت متوسط دارند؛ چیزی در حدود 35 تا 80 دلار و کمی بیشتر. وضع رقابت شما با این برندها چگونه خواهد بود؟ فکر نمی‌کنید محصول شما برای بازار ایران کمی گران باشد؟
ما کمپانی‌ای هستیم که هیچ تبلیغاتی انجام نمی‌دهیم. چون قصد ما این است که محصولی با بالاترین کیفیت داشته باشیم ولی قیمت آن مقرون به صرفه و عادلانه باشد. به طور مثال، محصول مسافرتی ما است که شما یک بار آن را می‌خرید و می‌توانید دوباره آن را پر کنید که قیمت آن حدود 80 دلار است. مجموعه «سیتروس» گران‌ترین محصول ماست که یک شیشه 100 میل آن حدود 130 دلار قیمت دارد و این قیمت به این دلیل است که تبلیغی برای آن انجام نمی‌دهیم، قیمت این محصول با تبلیغات حدود 250 دلار است. بیشتر برندهای بزرگ پول تبلیغات می‌دهند و وقتی شما یک شیشه عطر از آنها می‌خرید در واقع پول تبلیغات آنها را پرداخت می‌کنید. نکته دیگر این است که قیمت محصولات ما متفاوت و با توجه به مواد به کار رفته در آن تعیین می‌شود. برخی از این مواد نظیر «سیتروس» به راحتی تهیه می‌شوند و فرایند تولید آن راحت است و موادخام آن نظیر لیمو یا پرتقال به وفور یافت می‌شوند. محصولات متشکل از این مواد دارای قیمت‌های مقرون به صرفه هستند. درست است اگر بخواهید محصول «عود» ما را تهیه کنید، حتما قیمت بالاتری دارد، چون از مواد کمیاب‌تری تشکیل شده است. مثلا در فرانسه یک شیشه نوشیدنی ده ساله، دیگری صد ساله و یا هزار ساله است و قیمت آن بسته به کیفیت آن افزایش پیدا می‌کند. عطر هم همینطور است شما قدرت انتخاب دارید می‌توانید با یک شیشه 70 دلاری شروع کنید و در آخر به گران‌ترین که 300 دلار است برسید و این قیمت بالا، قیمت کیفیت بالای آن است. از نظر کیفیت روغن اسانس، ما در میان با کیفیت‌ترین برندها جای داریم و به این دلیل که تبلیغی نداریم قیمت محصول ما در میان منصفانه‌ترین قیمت‌ها جای می‌گیرد. تبلیغات برای برند و محصول ما زبانی است. بهترین تبلیغات از سوی مشتریان ما انجام می‌شود وقتی که محصول ما را به دوستان و آشنایان خود پیشنهاد می‌دهند.

چرا مثل برندهای معروف دیگر از افراد شاخص به عنوان نماینده یا چهره برند خود استفاده نمی‌کنید؟
سلبریتی‌ها و چهره‌های مشهور بسیاری از محصولات ما استفاده می‌کنند، ولی ما درباره آن صحبت نمی‌کنیم. ما مثل برندهای دیگر رفتار نمی‌کنیم. اگر یک سلبریتی محصول برند من را خریداری کند کاملا باعث افتخار است. اما این افتخار در مورد یک فرد غیر مشهور هم به همین صورت است. برای من هیچ تفاوتی وجود ندارد. سلبریتی‌ها یک روز خوب هستند و روز دیگر بد. من علاقه‌ای ندارم که به نام یک سلبریتی متصل باشم، بنابراین هیچ تبلیغاتی با سلبریتی‌ها انجام نمی‌دهیم ولی مشتریان مشهور بسیاری داریم. نماینده و چهره برند ما مشتریان ما هستند. داستانی که ما با محصول خود روایت می‌کنیم مثلا صبحانه‌ای در یک صبح زیبا یا شاهزاده‌ای که به دنبال آزادی است این فرصت را برای مشتریان ما ایجاد می‌کند که آنها داستانی را که دوست دارند انتخاب کنند، بنابراین مشتری به شخصیت اصلی داستان تبدیل می‌شود، و به همین دلیل ما در این رابطه و ذهنیت خیالی از چهره، مدل یا سلبریتی استفاده نمی‌کنیم. دلیل دیگر این کار این است که ما می‌خواهیم مشتری شخصیت واقعی خود را پیدا کند، عطری را انتخاب کند که بیان‌کننده و معرف شخصیت واقعی اوست،بنابراین ایده آل ما این نیست که شما شبیه شخص دیگر یا یک آدم مشهور باشید، ایده‌آل این است که شبیه خودتان باشید. این شیوه کاملا فرانسوی است، ما فرانسوی‌ها آدم‌های مغروری هستیم و گاهی وقت‌ها بیش از حد غرور داریم، ما اصلا علاقه‌ای نداریم که شبیه کس دیگری باشیم. به همین دلیل است که در فرانسه سیستم سلبریتی پروری خیلی جواب نمی‌دهد. این شیوه‌ها بیشتر مخصوص آمریکا است، البته در آنجا هم این امر به شدت سابق نیست. من فکر می‌کنم سلبریتی، همان مشتری من است. من خوشحال می‌شوم که یک مشتری عطری را که دوست دارد از برند من انتخاب می‌کند، همین که درباره محصول من با دوست و آشنا صحبت می‌کند برای من کافیست. من به سلبریتی احتیاجی ندارم، من میلیون‌ها سلبریتی دارم که همان مشتریان من هستند. این را هم بگویم که ما به تازگی به فروش یک میلیون شیشه عطر رسیدیم و از این بابت بسیار خوشحال هستم و طرفداران برند ما در صفحه فیسبوک و اینستاگرام از محصولات ما می‌گویند و این امر برای من بسیار اهمیت دارد.

از میان محصولات شما، فکر می‌کنم در «میموسا ایندیگو» از گل‌های زعفران هندی استفاده شده. حالا که قرار است به ایران بیایید آیا ایران می‌تواند تامین کننده مواد خام محصولات شما باشد؟ به هر حال ما بزرگ‌ترین تولید کننده زعفران در دنیا هستیم و رایحه‌ها و گل‌های بسیاری در ایران وجود دارد...
درباره این موضع باید با تامین کننده مواد خام خود در فرانسه صحبت کنم. ما تا به امروز تنها از یک ماده که خاستگاه آن ایران است استفاده کرده‌ایم. «گالبانوم» که در عطر «جَزمین اَنجلیک» ما استفاده شده یک رایحه سبز و کاملا طبیعی از ایران است. ما در دیگر محصول خود از گل زعفران هندی استفاده کرده‌ایم و من دلیل عدم استفاده از زعفران ایرانی را نمی‌دانم و باید با تولیدکننده اسانس خود در فرانسه صحبت کنم. شاید دلیل آن این باشد که تا پیش از این ایران کشوری بسته و درگیر تحریم‌ها بوده است و از این به بعد شاید بتوانیم محصولات خود را از «پرسیا» یا «پرس» همانطور که ما از در فرانسه می‌گوییم تهیه کنیم. ایران نام زیبایی است اما پرس یا پرسیا بار رمانتیک زیبایی دارد.

آیا تفاوتی میان استفاده از محصولات شما در ایران و کشورهای همسایه ایران مثل عربستان و امارات که در آنجا نمایندگی‌هایی دارید، هست؟
بله کاملا تفاوت وجود دارد و فکر می‌کنم تفاوت اصلی این باشد که در ایران تمامی محصولات ما مورد استقبال قرار می‌گیرد و مشتریان به تمامی رایحه‌های ما علاقه‌مند هستند. در کشورهای دیگر مثل عربستان یا امارات تمرکزمان روی رایحه‌های محدودتری است. در ایران تنوع و گستردگی سلیقه بیشتری وجود دارد و ما این مزیت را در ایران داریم. شاید بتوانم بگویم که در این زمینه ایران کمی به فرانسه یا روسیه شبیه است و این اهمیت بالا به عطر باعث گستردگی و تنوع سلیقه شده که اصلا در کشورهای عربی دیده نمی‌شود.

روی بسته‌بندی محصولات شما عبارت «مردانه» یا «زنانه» دیده نمی‌شود، این در حالی است که عطرهای برندهای مختلف معمولا مردانه یا زنانه هستند. ماجرا از چه قرار است؟
عطرهای برند ما «UNISEX» هستند و اعتقاد ما بر است که عطرها هیچگونه جنسیتی ندارند. اینکه روی محصول مردانه یا زنانه درج می‌شود کاملا بی معنا است و بیشتر جنبه تبلیغات و بازاریابی دارد و حقیقت این است که واقعا تفاوتی بین رایحه‌ها از نظر مرد و زن وجود ندارد. مثل این است که بگویی پیتزا برای آقایان و پاستا برای خانم‌ها است که کاملا حرف خنده‌داری است. این که گفته می‌شود مثلا رایحه وانیل زنانه است یا چوب صندل مردانه کاملا مضحک و خنده‌دار است.  علاوه بر اینها ما در محصولات خود از «سیتروس» استفاده می‌کنیم که واقعا نمی‌شود برای آن مردانه یا زنانه تعریف کرد چون همه افراد رایحه پرتقال یا لیمو را دوست دارند. مثل خوردن آب پرتقال است که همه آن را دوست دارند. استفاده از سیتروس باعث شده که محصولات ما اصلا در قاعده‌های مردانه یا زنانه جای نگیرد.

چطور به دنیای عطر سازی وارد شدید؟ منبع الهام شما برای ساخت یک عطر چیست؟

روایت‌های عاشقانه عطرها در آتلیه کلون

همانطور که گفتم من همسرم را ده سال پیش در نیویورک  برای یک مصاحبه شغلی ملاقات کردم. قبل از ساخت ادکلن، من برای طراحان لباسی چون «جیمی چو»،«سونیا رایکل» و «جان گالیانو» عطر تولید می‌کردم. من یک شرکت خیلی بزرگ با ششصد کارمند داشتم که در آنجا کارهای طراحی، ساخت و عرضه عطر را برای طراحان لباس انجام می‌دادیم. برندهایی مثل «ایجنت پُروکاتور»، «بالمن»، «تروساردی»، در مجموع ده برند اروپایی. یکی از این طراحان، جان گالیانو، از من خواست که کمپانی خودم رو در آمریکا افتتاح کنم. سیلوی همسرم آینده‌ام رو در مصاحبه شغلی آمریکا ملاقات کردم، مصاحبه بسیار موفقی بود و ما در طول مصاحبه انگلیسی صحبت می‌کردیم و من فکر می‌کردم که او آمریکایی است، اما در پایان مصاحبه به جای «goodbye» از کلمه « au revoir» استفاده کرد. از او پرسیدم که فرانسوی هستی؟ او با تعجب جواب داد معلومه که فرانسوی‌ام!!، و خیلی خوشحال  به نظر نمی‌رسید. با خودم فکر کردم که دیگر هیچ‌وقت او را نخواهم دید چون خیلی با عصبانیت به من نگاه می‌کرد. اما خوشبختانه با من تماس گرفت و شغل پیشنهادی من را در کمپانی پذیرفت. ما حدود یک سال در کمپانی سابقم با یکدیگر همکار بودیم. به دلایل متعددی تصمیم گرفتم که کمپانی را ترک کنم، چون کار کردن با طراحان لباس بسیار مشکل بود و من شغل فعلی‌ام را ترجیح می‌دهم، چون برای خلق یک محصول کاملا آزاد هستم. وقتی به سیلوی گفتم که قصد ترک شرکت را دارم، او به من گفت که نباید این کار را بکنی اگر تو بروی من هم خواهم رفت. او به من گفت که رویای من کار کردن برای تو نبود، بلکه رویایم این است که یک مزون پرفیوم داشته باشم. من به سیلوی گفتم که فکر بسیار عالی اما مشکلی است، همانجا بمان تا من به نیویورک بیایم، چون کار من در فرانسه بود و سیلوی در نیویورک ساکن بود. در دیدار نیویورک او از ایده‌هایش برایم گفت، از اینکه می‌خواهد ادکلنی تولید کند که بوی آن تمام روز ماندگار باشد. سیلوی به من گفت که ادکلن را بسیار دوست دارد اما بوی آن ماندگار نیست، و اینکه به پرفیوم علاقه‌ای ندارد چون بوی آن کمی زنانه و بسیار شدید است. همانجا بود که به او گفتم تو باید با من ازدواج کنی. او گفت، شاید، من اصلا انتظار چنین برخوردی را نداشتم و از همان روزها بود که ما آتلیه کلون را تاسیس کردیم. اسم آتلیه را انتخاب کردیم، چون آتلیه یک ورک شاپ است و کارها ماشینی نیست و کار دست است و عشق و علاقه واقعی وجود دارد. تمام چیزی که در آتلیه کلون خلق می‌کنیم حاصل همین عشق و علاقه است و تمام تصمیم‌گیری‌ها درباره عطر، طراحی جدید و حتی عکس‌برداری از آن حاصل فکر دو نفره است.

محصولات شما در سایت اینترنتی و فروشگاه‌های «سفورا» هم به فروش می‌رسد،شاید بدانید که سفورا قرار است به زودی به ایران هم بیاید، آیا محصولات خود را از این طریق عرضه می‌کنید؟ کمی در رابطه نحوه عرضه محصولات خود بیشتر توضیح بدهید.
بله. «سفورا» گروهی است که در فرانسه تشکیل شد اما سیر صعودی تکامل آن در ایالات متحده رخ داد. آنها در آمریکا به بزرگ‌ترین و پیشگام خرده‌فروشی محصولات آرایشی برای خانم‌های جوان با قومیت‌ها و نژادهای مختلف تبدیل شدند. آنها اولین فروشگاه‌های زنجیره‌ای هستند که یک طیف بین‌المللی را پوشش می‌دهند و من به این دیدگاه علاقه‌مند هستم. ما سه سال پیش فعالیت مشترک خود را با سفورا آغاز کردیم و امروزه یکی از برندهای برتر آنها در زمینه عطر لوکس هستیم. ما از این طریق به مشتریان ایالات متحده خود که به محصولات طراحان لباس چون گوچی و دولچه و گابانا علاقه‌مند و عادت کرده بودند نشان دادیم که عطرسازی یک هنر است. و لزومی ندارد که شما عطر خود را از یک طراح لباس که برای آنها عطر سازی یک تجارت ثانویه است تهیه کنید. در بسیاری مواقع عطرسازی برای برندهای لباس حتی اولویت دوم هم نیست و واقعا بی اهمیت است. اما فعالیت ما تنها تولید عطر است، این تمام کاری است که ما انجام می‌دهیم با شور و علاقه و بهترین مواد، در بسیار ی موارد خلق یک رایحه سه تا پنج سال زمان می‌برد و این زیبایی عطرسازی است و اصلا به نام یک برند لباس احتیاجی ندارد. ما از طریق سفورا محصولات خود را در پانزده کشور جهان عرضه می‌کنیم و قصد ما آموزش و شناساندن زیبایی عطر به سراسر جهان بدون استفاده از نام‌های دنیای فشن است و چون شما در «مدآنلاین» در رابطه با دنیای مد و لباس می‌نویسد برای من اهمیت داشت که تفاوت‌ها را مشخص کنم.  این موضوع که چرا برندهای لباس عطر تولید می‌کنند واقعا برای من روشن نیست، اینکه آیا به تولید عطر علاقه دارند یا جنبه تبلیغاتی و پول دارد برای من روشن نیست، فکر می‌کنم که انگیزه درستی پشت این موضوع نیست. مثل این است که شما یک برند نوشیدنی گوچی داشته باشید که کاملا مضحک است، این موضوع برای عطر در دنیای پوشاک رخ داده است چرا؟ چون افرادی مثل آقای ایو سن لورن یا آقای دیور ایده خلق عطر را در سر داشتند و از این راه به موفقیت رسیدند. ما با محصول خود می‌خواهیم به دنیا بگوییم که عطرهایی زیبایی وجود دارد که کار طراحان لباس نیست و حتی بهتر از آنهاست چون با عشق واقعی خلق شده است. آتلیه کلون یک مزون پرفیوم است که تنها با عشق واقعی به عطرسازی رایحه خلق می‌کند. محبوبیت مزون‌های تخصصی پرفیوم دوباره افزایش پیدا کرده است، برندهایی تخصصی نظیر «کرید» یا «گرلن»و ما که یک مزون پرفیوم جدید هستیم که همین راه را ادامه می‌دهیم.

  امین حیایی و نیلوفر خوشخلق، دو تن از مهمانان مراسم معرفی آتلیه کولن در رستوران دژاوو بودند

نگاه شما به عطر و عطرسازی خیلی شخصی است و دوست دارید که این شخصی بودن را با مشتریان نیز به اشتراک بگذارید. درباره سرویس جدید «آتلیه کولن» صحبت کنید.
قبل از پاسخ به سوال شما باید بگویم خوشحالم که در وضعی با هم گفت وگو کردیم که تمامی محصولات در دسترس ماست و از این طریق می‌توان بهتر دنیای عطر سازی ما را کشف کرد. حک کردن نام مشتریان بر روی پوشش چرمی عطرهای مسافرتی سرویس جدید آتلیه کولن است و ما این خدمت را در بیش از پنجاه نمایندگی در سراسر جهان نظیر، پاریس، نیویورک وهنگ کنگ انجام می‌دهیم و این سرویس را در هفت تا ده نمایندگی در ایران نیز ارائه خواهیم داد. این کار سه سال پیش آغاز کردیم با دستگاهی بسیار بزرگ‌تر از این و خوبی این دستگاه‌ها این است که بدون صدا و ایجاد بو برخلاف حکاکی بر روی شیشه در کمتر از دو دقیقه نام مشتری بر روی پوشش چرمی حک می‌شود. مشتریان ما به این سرویس بسیار علاقه دارند چون اصلا معطلی ندارد. این سرویس اینقدر مورد توجه قرار گرفت که حتی افرادی از برند شانل و دیور به بوتیک من آمدند تا ببینند که ما این کار را چگونه انجام می‌دهیم.

 
ست‌های مختلف گردنبند برای گردن‌کشیده‌ها، لاغراندام‌ها و عاشقان پیراهن
ست‌های مختلف گردنبند برای گردن‌کشیده‌ها، لاغراندام‌ها و عاشقان پیراهن
انتخاب گردنبند با توجه به اندازه گردن، فرم بالاتنه و مدل لباس‌مان باید صورت گیرد در غیر این صورت به جای این‌که گردنبندمان زیبا به نظر برسد، کل لباس و اندام‌مان نامتناسب به چشم می‌آید. مثلاً اگر بالاتنه چاق و گردن کوتاهی دارید باید از جواهرات یا ...
700 هزار زن بورکینی یا مایوی اسلامی پوشیدند
700 هزار زن بورکینی یا مایوی اسلامی پوشیدند
امروز همه دیگر نام بورکینی یا همان لباس شنای اسلامی را شنیده‌اند؛ ...
حاشیه‌های لباس گرانقیمت نخست‌وزیر هندوستان
حاشیه‌های لباس گرانقیمت نخست‌وزیر هندوستان
اگر نام نخست‌وزیر هندوستان را فراموش کردید نگران نباشید با کمی دقت به ...
 
اگر نام نخست‌وزیر هندوستان را فراموش کردید نگران نباشید با کمی دقت به کت و شلوار ایشان و دقیق شدن به راه‌راه‌های آن می‌توانید نام «نارندرا مودی» را که به زیبایی بر روی پارچه نقش بسته مشاهده کنید. این ...
امروز همه دیگر نام بورکینی یا همان لباس شنای اسلامی را شنیده‌اند؛ لباسی که به شکل پوششی برای کل بدن به زنان مسلمان اروپایی اجازه داد از استخرهای شنای این کشورها و حتی از سواحل آن‌ها نیز استفاده کنند. ...
ماساژ یخ زیر آفتاب تند تهران؛ پوست صورت را ویتامینه کن
برای ماساژ پوست صورت با یخ، چندان فرصت ندارید! خدای ناکرده در سرمای ملایم پاییز و سوز زمستان که نمی‌خواهید صورت‌تان را یخ ماساژ دهید؟ پوست صورت وقتی ...
میان ازبین‌رفتن کاربرد یک ساختمان و کشف قابلیت‌های آن توسط فردی، زمان زیادی طی خواهد شد. اما وقتی این اتفاق می‌افتد، آن ساختمان مسیر جدیدی را می‌تواند شروع کند. برای بیان مثالی که این چرخه را نشان ...
انتخاب گردنبند با توجه به اندازه گردن، فرم بالاتنه و مدل لباس‌مان باید صورت گیرد در غیر این صورت به جای این‌که گردنبندمان زیبا به نظر برسد، کل لباس و اندام‌مان نامتناسب به چشم می‌آید. مثلاً اگر بالاتنه چاق و گردن کوتاهی دارید باید از جواهرات یا بدلیجات کوچک‌تری انتخاب کنید بعضی از افراد چاق ...
سوپربایک، فوق اسپرت و خلاصه همه‌چیزتمام!
ام‌وی‌آگوستا، سازنده مطرح ایتالیایی سوپربایک‌ها، از موتور سیکلت بازطراحی شده F۴ که تنه‌اش را شرکت زاگاتو بازطراحی کرده است، رونمایی کرد. این ...
بازگشت دسته‌گل‌های آبشاری به دنیای مد
دسته‌ گل عروس به عنوان یکی از پیشکش‌های آقاداماد به عروس‌خانوم در مرکز توجه قرار دارد. هر چند در دکوراسیون محل برگزاری مراسم عروسی نیز معمولاً از ...
همه آنچه درباره خواص دسر باید بدانید اما جرأت پرسیدنش را نداشتید!
اغلب دسرها شیرین هستند، اما گاهی مواد غذایی دیگری همچون انواع پنیر هم به عنوان دسر مصرف می‌شود. در برخی کشورها، وعده جداگانه‌ای به نام دسر وجود ...
کمد دوست‌داشتنی من
تفاوتی ندارد که در محیط کار باشید یا یک جمع صمیمی دوستانه، چه برای خرید بیرون رفته باشید چه برای ورزش کردن، بانوی ایرانی همیشه شیک می‌پوشد و به ...
جنگلی با مه و باران بر دیوار یک استخر
مانوئل آکانا، معمار نام‌آشنای اسپانیایی با استفاده از آینه، ابرهای مصنوعی و گیاهان بزرگ، دیوار یک استخر در مادرید را به شکل جنگلی با مه و باران ...
به جای الماس و طلا با خاویار زیبا شوید
شاید الماس، یاقوت، مروارید، طلای 24عیار و پلاتین، مجموعه‌ای از جواهرات رویایی برای هر کسی باشند، اما آیا این جواهرات تجملاتی می‌توانند در رژیم ...
نورپردازی در داخل حمام معمولاً ساده، قابل پیش‌بینی و اغلب غیر تزئینی است. یعنی بیش‌تر ما فکر می‌کنیم دستشویی و حمام جای این طراحی برای نورپردازی نیست و سر و ته ماجرا می‌توان با یک لامپ ساده هم آورد! ...
جواهرات خانه‌های جواهر معتبر نظیر کارتیه، دیور، بودلز و دیگران، معمولاً با منابع الهام شگفت‌انگیزی همراه است و در جواهرات یک دهه اخیر، این برندها همیشه الهام از طبیعت، دریا و اقیانوس، حیوانات، حشرات، ...
 LC۵۰۰ لوکس‌ترین خودروی مسابقه‌ای لکسوس
لکسوس در حال جایگزینی خودروی مسابقه‌ای RC F در ژاپن با یک LC۵۰۰ جدید است. همان‌طور که نسخه تولیدی لکسوس LC500 خیره‌کننده به نظر می‌رسد سبک و سیاق ...
پرتقال، ترش، شیرین، ملس و...؛ طعم پرتقال را حس کرده‌اید، با آن بوی فوق‌العاده که حس جنگل‌های شمال را به آدم می‌دهد؟ فکرش را بکنید شما بشوید عروس پرتقالی فصل پاییز! اسمش هم زیباست چه برسد به عملی‌کردن ...
پاییز در راه است و خرید لوازم‌التحریر و وسایل مدرسه برای بچه‌ها هم آرام‌آرام داغ می‌شود. پیشنهاد کارگاهی امروز مد در خانه مدآنلاین اما این است که برای یکی از این وسایل، به بازار نروید؛ اصلاً لازم نیست پا از خانه بیرون بگذارید. هر از گاهی لازم است که خودتان را از مشغله‌ها و مشکلات زندگی رها کنید و ...
نام
 
پست الکترونیکی
 
وبسایت / وبلاگ
 
نظر شما