گیاه‌خواری و طرفداران پر و پا قرص مشهور ایرانی و خارجی

1395/2/13
14:32
کد خبر: 11937
مدآنلاینآرایشی و بهداشتیسلامتبهداشت فردیگیاه‌خواری و طرفداران پر و پا قرص مشهور ایرانی و خارجی

گیاه‌خواری و طرفداران پر و پا قرص مشهور ایرانی و خارجی

مدآنلاین: این روزها لاغر شدن و لاغر ماندن مشکلی است که در بین مردم رواج پیدا کرده و به یکی از دغدغه‌های مردم تبدیل شده، استفاده از قرص‌ها و روی آوردن به رژیم‌های سخت و طاقت‌فرسا از روش‌های لاغر شدن  مردم است. شاید شما هم تا به حال  از خود پرسیده‌اید راز خوش‌اندامی سلبریتی‌ها در چه چیزی می‌تواند باشد؟ استفاده از رژیم گیاه‌خواری رازی است که در بین هنرمندان خارجی  رواج پیدا کرده و آنها با استفاده از این رژیم توانسته‌اند به اندام دلخواه خود برسند. بزرگان ایرانی همچون بوعلی سینا پزشک شهیر ایرانی و صادق هدایت که در جوانی گیاه‌خوار شد و کتابی در فواید گیاه‌خواری نوشت نشان می‌دهد که گیاه‌خواری سابقه‌ای دیرینه  در ایران نیز دارد. در این گزارش به برخی از شخصیت‌های مطرح ایرانی و جهان که گیاه‌خواری پیشه کرده و سالم و سلامت هستند، اشاره می‌کنیم.

گیاه‌خواران ایرانی

گیاه‌خواری و طرفداران پر و پا قرص مشهور ایرانی و خارجی

شهره سلطانی یكی از هنرمندانی است كه از دوران كودكی به گیاه‌خواری گرایش داشته، در حال حاضر گیاه‌خوار حرفه‌ای است و البته به قارچ علاقه زیادی دارد. به عقیده او سبزیجات و گیاهان بسیار خوشمزه‌تر و مفید‌تر از فراورده‌های گوشتی هستند و می‌توان با كمک آنها انواع غذاهای ایرانی و خارجی را طبخ كرد، بدون آنكه كمبود گوشت در این غذاها احساس شود، او از بازیگران پروپاقرصی است که به گیاه‌خواری روی آورده،

 
     

کسانی هم هستند که با انتشار عکس در صفحات مجازی مردم را به گیاه خواری تشویق می‌کنند؛ نفیسه روشن و امیر تتلو با انتشار این عکس‌ها دوستان‌شان را به گیاه‌خوای دعوت  می‌کنند.

آبادانی گیاه‌خوار قوی‌ترین مرد آلمان

گیاه‌خواری و طرفداران پر و پا قرص مشهور ایرانی و خارجی

پاتریک بابومیان (متولد ۱ ژوئیه ۱۹۷۹ در آبادان، ایران) قوی‌ترین مردان، روانشناس و بدن‌ساز سابق است. وی از سال ۲۰۰۵، گیاه‌خوار بوده و هم‌اینک به عنوان چهره فعال جدید بنیاد مردمی رعایت اصول اخلاقی در برابر حیوانات در تبلیغ گیاه‌خواری شناخته می‌شود.
الکسی وودا قهرمان المپیک در رشته مچ‌اندازی و لوژ سواری، کارل لوئیس برنده مدال طلا المپیک، ادوین سی موزس، ریچ رول ورزشکار مسابقات فرا استقامت، ویلی آستین قهرمان سابق وزنه‌برداری، مایک زیگوماتیس قهرمان مسابقات هاکی روی یخ، مارتینا ناوراتیلوا بهترین بازیکن سابق تنیس در دنیا، سون وینترورزشکارمسابقات اسکی، جیاکومو مارچز بدنساز خام گیاه خوار، کریستوفر ارون دونده فوق ماراتون، از ورزشکاران گیاه‌خوار هستند.

خواننده‌های  گیاه‌خوار

گیاه‌خواری و طرفداران پر و پا قرص مشهور ایرانی و خارجی

کری آندروود  خواننده سبک کانتری پس از برنده شدن در مسابقه امریکن آیدل، وزن کم کرد و حالا ظاهری بی عیب و نقص دارد. خیلی‌ها می‌گویند راز هیکل بی عیب و نقص کری در رژیم گیاه‌خواری اوست. کری از بچگی گیاه‌خوار بود، ولی در نهایت توانست کاملاً به رژیم گیاه‌خواری رو آورده و حتی در مورد فواید آن تبلیغ کند. او عشق خود به حیوانات را دلیل اصلی این انتخاب می‌داند. البته او اشاره کرده است که یکی از دلایل دیگرش برای این انتخاب این است که در مورد بیوگرافی بازیگران و هنرپیشه‌ها - غذاها نگران است و در کل این انتخاب به او حس بهتر و قوی‌تری در مورد خودش می‌دهد. البته او خودش اعتراف می‌کند که در بعضی از موقعیت‌ها پایبند ماندن به این رژیم خیلی سخت می‌شود، مثلاً زمانیکه در تعطیلات یا تور به سر می‌برد. ولی او خودش را متعهد کرده است تا جاییکه می‌تواند این رژیم را رعایت کند تا هم از لحاظ جسمی و هم روحی حس بهتری داشته باشد.

گیاه‌خواری و طرفداران پر و پا قرص مشهور ایرانی و خارجی

جرد لتو این بازیگر و خواننده بخاطر نقشی که در فیلم تحسین شده «باشگاه مشتریان دالاس» بازی کرد، اخیراً بیشتر در چشم مردم بوده است. در حالیکه بسیاری از مردم مجذوب موهای زیبای او هستند، بسیاری نیز از خود می‌پرسند جرد چطور توانسته با وجود 42 سال سن مانند پسرهای بیست و چند ساله به نظر برسد. جواب او رژیم گیاه‌خواری است. او در حالت نرمال و زمانی که فیلم بازی نمی‌کند، از غذاهای گیاهی استفاده می‌کند و به میزان زیادی یوگا کار می‌کند.

گیاه‌خواری و طرفداران پر و پا قرص مشهور ایرانی و خارجی

ادل در مورد سبک زندگیش توضیح می‌دهد، «من سعی می‌کنم گیاه‌خوار باشم. باید سالم زندگی کنم. من تغذیه‌ام را طوری تنظیم کردم که به گوشت نیازی نباشد. بااین همه علاقه‌ای به خوردن بوقلمون ندارم. هر وقت دلم گوشت بخواهد، به چشم‌های سگ کوچکم نگاه می‌اندازم.»

بازیگران گیاه‌خوار

گیاه‌خواری و طرفداران پر و پا قرص مشهور ایرانی و خارجی

ناتالی پورتمن این بازیگر زیبا و باهوش نیز از کودکی گیاه‌خوار بوده است. حتی در کتاب پرفروش جاناتان سافران فوئر، به پایبندی پورتمن به سبک زندگی گیاه‌خواری اشاره شده است و پس از آنکه که ناتالی در سال 2009 این کتاب را خواند، در مصاحبه با هافینگتون پست آشکارا در مورد موضع خود نسبت به این سبک رژیم صحبت کرد و گفت که چرا فکر می‌کند رژیم گیاه‌خواری برای او به عنوان یک دوستدار محیط زیست و دوستدار حیوانات از اهمیت بالایی برخوردار است. در سال 2012 که او با بنجامین میل پیه ازدواج کرد نیز کل مراسم عروسی او بر پایه سبک گیاه‌خواری بود و ستاره‌های گیاه‌خوار حاضر در مراسم در مورد این قضیه بسیار خوشحال بودند. اخیراً ناتالی و همسرش به پاریس نقل مکان کرده‌اند و وی نگرانی خود را در مورد در دسترس نبودن غذاهای گیاه‌خواری محبوبش در پاریس ابراز کرده است و پاریس را با هالیوود که پر از غذاهای گیاه‌خواری است مقایسه کرده است. ولی ناتالی پورتمن همچنان بر تصمیم خود برای ادامه سبک زندگی گیاه‌خواری پافشاری می‌کند.

گیاه‌خواری و طرفداران پر و پا قرص مشهور ایرانی و خارجی

ستاره فیلم سینمایی «مرد عنکبوتی»، یعنی توبی مگوایر، از سال 1992 تابحال گیاه‌خوار است، ولی در سال 2009 به وگانیسم (روش تغذیه و زندگی با هدف حذف هر نوع محصول حیوانی چه در غذا و چه در مواد مصرفی به دلیل مسائل اخلاقی یا رعایت حقوق حیوانات، حفاظت از محیط زیست، حفظ سلامتی، مسائل معنوی یا مذهبی) روی آورد. البته او خودش در مصاحبه‌ها اعتراف می‌کند که زیاد هم گوشت‌خوار نبوده و در زندگی‌اش کمتر گوشت مصرف می‌کرده، بنابراین این تغییر برای او زیاد هم دشوار نبوده است.

گیاه‌خواری و طرفداران پر و پا قرص مشهور ایرانی و خارجی

کریستن بل سرسختانه به رژیم گیاهی پایبند است و گوشت را از زندگی‌اش حذف کرده است. با آنکه وی هنگام شیردهی به فرزندش به رژیم گیاه‌خواری متوسل شد تا از دریافت کالری کافی مطمئن شود، ولی خودش می‌گوید که از بچگی به مصرف غذاهای گیاهی متعهد بوده است. او عشق خود به حیوانات و بیزاری نسبی از گوشت را به دوران کودکی‌اش نسبت می‌دهد، ولی از زمانی که مستند Forks Over Knives را تماشا کرده رسماً به گیاه‌خواری رو آورده است. او خیلی دوست دارد در آشپزخانه وقت بگذراند و از پختن غذاهای گیاهی لذت می‌برد.

گیاه‌خواری و طرفداران پر و پا قرص مشهور ایرانی و خارجی

آلیشیا سیلوراستون  یکی از مشهورترین مدافعین سبک زندگی گیاه‌خواری است و یک وبسایت به غذاهای گیاهی، وگانیسم و مسائل زیست محیطی مربوط به آن راه انداخته است. با آنکه آلیشیا در فیلم Clueless بسیار زیبا به نظر می‌رسید، ولی آن زمان وضعیت سلامت او عالی نبود و کسالت‌هایی داشت که بر زندگی او تأثیر منفی می‌گذاشت. او تصمیم گرفت که «رژیم استیک و دونات» را کنار بگذارد و در عوض غذاهای گیاهی بخورد. از آن زمان به بعد، او به این رژیم سرسختانه پایبند است و می‌گوید که گیاه‌خواری سلامت او را ارتقا داده و رفاه کلی او را به شدت بالا برده است. او یکی از دوستداران پر و پا قرص حیوانات نیز هست و علاقه او به حیوانات و سبک زندگی گیاه‌خواری باعث شد که او کتاب آشپزی گیاه‌خواری The Kind Diet را منتشر کند.

گیاه‌خواری و طرفداران پر و پا قرص مشهور ایرانی و خارجی

با آنکه امیلی دشانل در سریال تلویزیونی Bones با گوشت‌های زیادی سر و کار دارد، ولی قطعاً گوشت در زندگی او جایی ندارد. او مدت‌هاست که گیاه‌خوار شده است و ادعا می‌کند که از زمان دبیرستان تابه‌حال گوشت نخورده است. او با مطالعه کتاب‌هایی با موضوع غذاهای گیاهی به این نتیجه رسیده که این نوع رژیم بهترین گزینه برای سلامتی او و باورهای اخلاقی او نسبت به محیط زیست است.

گیاه‌خواری و طرفداران پر و پا قرص مشهور ایرانی و خارجی

یک چیز بیشتر وجود ندارد که اولیویا نسبت به آن بی‌علاقه باشد و آن هم گوشت است. او می‌گوید رژیم گیاه‌خواری‌اش یکی از دلایل اصلی داشتن هیکلی زیبا و باورنکردنی است. البته او نیز مانند بسیاری از ستاره‌های خانم این لیست، در دوران بارداری رژیم گیاه‌خواری را رعایت نمی‌کرد، ولی حالا که پسرش به دنیا آمده می‌تواند دوباره به این رژیم برگردد. او می‌گوید دوستش آلیشیا سیلورستون به او کمک کرده تا با غذاهای گیاهی خوشمزه وارد فاز گیاه‌خواری شود. اولیویا می‌گوید که رژیم غذاهای گیاهی به او انرژی بیشتر و پوست درخشان‌تری می‌دهد. او در سال 2010 به عنوان جذاب‌ترین گیاه‌خوار دنیا معرفی شد.

مجری گیاه‌خوار

گیاه‌خواری و طرفداران پر و پا قرص مشهور ایرانی و خارجی

الن دجنرس با پلتفرمی به بزرگی یک تاک شوی محبوب روزانه، الن توانسته عشق خود به حیوانات را به مخاطبینش در سراسر دنیا نشان دهد. او گیاه‌خوار سرسختی است و چندین سال است که به این رژیم رو آورده است. او حتی در وبسایت برنامه‌اش، بخشی به نام «گیاه‌خواری با الن» راه انداخته است. در این بخش اطلاعات لازم برای شروع گیاه‌خواری و دستور غذاهای گیاهی و اطلاعات اضافی به مخاطبین داده می‌شود. او اعتراف می‌کند که تغییر رژیم غذایی‌اش به گیاه‌خواری آسان نبود، ولی تأثیر عمده و مثبتی روی زندگی‌اش داشت. او برای این تغییر بزرگ در زندگی‌اش، یک سرآشپز خصوصی گیاه‌خواری استخدام کرد تا برای او غذاهای خوشمزه گیاهی درست کند.
گفته می‌شود سارا مجد، از مجریان برجسته و چیره دست برنامه‌های صدا و سیما هم گیاه‌خوار است

 

انیشتین شاید یکی از مشهورترین گیاه‌خواران قرن گذشته باشد. وی اغلب درباره احساس گناهی که بعد از خوردن گوشت به او دست می‌داد می‌نوشت.

گیاه‌خواری و طرفداران پر و پا قرص مشهور ایرانی و خارجی

گاندی این مرد انقلابی تمام عمر خود را گیاه‌خوار بود ولی در لندن خوردن گوشت را امتحان کرده بود. گوشت خوردن او در لندن یک سال بیشتر طول نکشید تا اینکه بالاخره یک رستوران غذاهای گیاهی پیدا کرد.

 
ست‌های مختلف گردنبند برای گردن‌کشیده‌ها، لاغراندام‌ها و عاشقان پیراهن
ست‌های مختلف گردنبند برای گردن‌کشیده‌ها، لاغراندام‌ها و عاشقان پیراهن
انتخاب گردنبند با توجه به اندازه گردن، فرم بالاتنه و مدل لباس‌مان باید صورت گیرد در غیر این صورت به جای این‌که گردنبندمان زیبا به نظر برسد، کل لباس و اندام‌مان نامتناسب به چشم می‌آید. مثلاً اگر بالاتنه چاق و گردن کوتاهی دارید باید از جواهرات یا ...
700 هزار زن بورکینی یا مایوی اسلامی پوشیدند
700 هزار زن بورکینی یا مایوی اسلامی پوشیدند
امروز همه دیگر نام بورکینی یا همان لباس شنای اسلامی را شنیده‌اند؛ ...
حاشیه‌های لباس گرانقیمت نخست‌وزیر هندوستان
حاشیه‌های لباس گرانقیمت نخست‌وزیر هندوستان
اگر نام نخست‌وزیر هندوستان را فراموش کردید نگران نباشید با کمی دقت به ...
 
اگر نام نخست‌وزیر هندوستان را فراموش کردید نگران نباشید با کمی دقت به کت و شلوار ایشان و دقیق شدن به راه‌راه‌های آن می‌توانید نام «نارندرا مودی» را که به زیبایی بر روی پارچه نقش بسته مشاهده کنید. این ...
امروز همه دیگر نام بورکینی یا همان لباس شنای اسلامی را شنیده‌اند؛ لباسی که به شکل پوششی برای کل بدن به زنان مسلمان اروپایی اجازه داد از استخرهای شنای این کشورها و حتی از سواحل آن‌ها نیز استفاده کنند. ...
ماساژ یخ زیر آفتاب تند تهران؛ پوست صورت را ویتامینه کن
برای ماساژ پوست صورت با یخ، چندان فرصت ندارید! خدای ناکرده در سرمای ملایم پاییز و سوز زمستان که نمی‌خواهید صورت‌تان را یخ ماساژ دهید؟ پوست صورت وقتی ...
میان ازبین‌رفتن کاربرد یک ساختمان و کشف قابلیت‌های آن توسط فردی، زمان زیادی طی خواهد شد. اما وقتی این اتفاق می‌افتد، آن ساختمان مسیر جدیدی را می‌تواند شروع کند. برای بیان مثالی که این چرخه را نشان ...
انتخاب گردنبند با توجه به اندازه گردن، فرم بالاتنه و مدل لباس‌مان باید صورت گیرد در غیر این صورت به جای این‌که گردنبندمان زیبا به نظر برسد، کل لباس و اندام‌مان نامتناسب به چشم می‌آید. مثلاً اگر بالاتنه چاق و گردن کوتاهی دارید باید از جواهرات یا بدلیجات کوچک‌تری انتخاب کنید بعضی از افراد چاق ...
سوپربایک، فوق اسپرت و خلاصه همه‌چیزتمام!
ام‌وی‌آگوستا، سازنده مطرح ایتالیایی سوپربایک‌ها، از موتور سیکلت بازطراحی شده F۴ که تنه‌اش را شرکت زاگاتو بازطراحی کرده است، رونمایی کرد. این ...
بازگشت دسته‌گل‌های آبشاری به دنیای مد
دسته‌ گل عروس به عنوان یکی از پیشکش‌های آقاداماد به عروس‌خانوم در مرکز توجه قرار دارد. هر چند در دکوراسیون محل برگزاری مراسم عروسی نیز معمولاً از ...
همه آنچه درباره خواص دسر باید بدانید اما جرأت پرسیدنش را نداشتید!
اغلب دسرها شیرین هستند، اما گاهی مواد غذایی دیگری همچون انواع پنیر هم به عنوان دسر مصرف می‌شود. در برخی کشورها، وعده جداگانه‌ای به نام دسر وجود ...
کمد دوست‌داشتنی من
تفاوتی ندارد که در محیط کار باشید یا یک جمع صمیمی دوستانه، چه برای خرید بیرون رفته باشید چه برای ورزش کردن، بانوی ایرانی همیشه شیک می‌پوشد و به ...
جنگلی با مه و باران بر دیوار یک استخر
مانوئل آکانا، معمار نام‌آشنای اسپانیایی با استفاده از آینه، ابرهای مصنوعی و گیاهان بزرگ، دیوار یک استخر در مادرید را به شکل جنگلی با مه و باران ...
به جای الماس و طلا با خاویار زیبا شوید
شاید الماس، یاقوت، مروارید، طلای 24عیار و پلاتین، مجموعه‌ای از جواهرات رویایی برای هر کسی باشند، اما آیا این جواهرات تجملاتی می‌توانند در رژیم ...
نورپردازی در داخل حمام معمولاً ساده، قابل پیش‌بینی و اغلب غیر تزئینی است. یعنی بیش‌تر ما فکر می‌کنیم دستشویی و حمام جای این طراحی برای نورپردازی نیست و سر و ته ماجرا می‌توان با یک لامپ ساده هم آورد! ...
جواهرات خانه‌های جواهر معتبر نظیر کارتیه، دیور، بودلز و دیگران، معمولاً با منابع الهام شگفت‌انگیزی همراه است و در جواهرات یک دهه اخیر، این برندها همیشه الهام از طبیعت، دریا و اقیانوس، حیوانات، حشرات، ...
 LC۵۰۰ لوکس‌ترین خودروی مسابقه‌ای لکسوس
لکسوس در حال جایگزینی خودروی مسابقه‌ای RC F در ژاپن با یک LC۵۰۰ جدید است. همان‌طور که نسخه تولیدی لکسوس LC500 خیره‌کننده به نظر می‌رسد سبک و سیاق ...
پرتقال، ترش، شیرین، ملس و...؛ طعم پرتقال را حس کرده‌اید، با آن بوی فوق‌العاده که حس جنگل‌های شمال را به آدم می‌دهد؟ فکرش را بکنید شما بشوید عروس پرتقالی فصل پاییز! اسمش هم زیباست چه برسد به عملی‌کردن ...
پاییز در راه است و خرید لوازم‌التحریر و وسایل مدرسه برای بچه‌ها هم آرام‌آرام داغ می‌شود. پیشنهاد کارگاهی امروز مد در خانه مدآنلاین اما این است که برای یکی از این وسایل، به بازار نروید؛ اصلاً لازم نیست پا از خانه بیرون بگذارید. هر از گاهی لازم است که خودتان را از مشغله‌ها و مشکلات زندگی رها کنید و ...
نام
 
پست الکترونیکی
 
وبسایت / وبلاگ
 
نظر شما