سبک زندگی خانواده باران کوثری؛ استایل خانوادگی به جای شخصی

1395/6/2
15:28
کد خبر: 2660

مدآنلاین: خانواده هنری، بسیاری از معناها را به ذهن متبادر می‌کند. اغلب دیده‌اید که در این مصاحبه‌ها با هنرمندان، بحث به این‌جا هم کشیده می‌شود که آیا در خانواده‌شان کسی را داشته‌اند که پیش از او به هنر گرایش داشته باشد یا نه. درواقع این پرسش می‌خواهد، هنر در هنرمند را تبارشناسی کند. از سویی همواره می‌گویند تو اگر از کودکی با صدای ساز و خاک صحنه و کلمه بزرگ شده باشی، بالاخره کله‌ات بادی می‌خورد و هواییِ این‌ها می‌شوی. این ماجرا دست کم در خانواده‌های هنری ما که صدق می‌کند. به همایون شجریان نگاه کنید، به حافظ ناظری، به پولاد کیمیایی، به غزل شاکری و بسیاری دیگر. در سنجش میزان استعداد و تلاش این‌ها، می‌توان کلی بحث کرد اما این‌جا بحث بر سر آن نیست. یکی از این خانواده‌های هنری که یکسره سر به سودای سینما سپرده‌اند، خانواده رخشان بنی‌اعتماد است. همسرش جهانگیر کوثری تهیه‌کننده سینماست هر چند یکی از رسانه‌ای‌های ورزش هم محسوب شود و باران کوثری هم، نشان داده که از آقازادگیِ هنری، تنها همین آقازادگی را به ارث نبرده؛ کارنامه هنری او افت و خیزهای فراوانی دارد، اما به هر حال توانسته گلیم خودش را از آب بیرون بکشد.
اما خانواده کوثری ـ بنی‌اعتماد، یک ویژگی دارد که آن را از دیگر خانواده‌های هنری جدا می‌کند. سبک زندگیِ اعضای این خانواده، خلاف دیگر خانواده‌هایی از این دست، بسیار مطابق و همراستا با یکدیگر است؛ باران کوثری هر جایی مادرش حاضر باشد، هست و ابایی ندارد حتی وقتی سی‌سالگی را هم سپری کرده مثل دخترک خردسالی جلوی جمع، پدرش را در اغوش بگیرد و چند بار مادرش را ببوسد. این وابستگی تا آن‌جاست که چند سال پیش وقتی باران کوثری به یک برنامه تلویزیونی آمد و طی اظهار نظری عجیب گفت که از آن به بعد فقط و تنها فقط در فیلم‌های یک کارگردان بازی خواهد کرد، پدرش پشت خط تلفن برنامه آمد و صراحتاً گفت که باران بچگی کرده و این حرف را زده! این بزنگاه، می‌توانست برای هر رابطه دختری و پدری‌ای، نوعی شکاف باشد، اما ارتباط اعضای این خانواده عمیق‌تر از این‌هاست.
تازه‌ترین عکس‌های عکاس مدآنلاین از این خانواده، دوشنبه‌شب، یکم شهریور‌ماه، ثبت شده است؛ جشن اکران مستند «آی آدم‌ها»ی رخشان بنی‌اعتماد، که با حضور باران کوثری و جهانگیر کوثری هم همراه است.
باران کوثری، طبق روال چند ماه اخیرش ساده پوشیده است؛ مانتویی مشکی با کفشی هشت‌ترک. رخشان بنی‌اعتماد، کمی رسمی‌تر است و جهان‌گیر کوثری هم مثل همیشه است. اما ماجرای خانواده کوثری ـ بنی‌اعتماد، این‌ها نیست. استایل آنها را تنها این‌ها نیست که ساخته است. آن‌ها، «خانواده‌»اند؛ آن‌چنان که باید بود.

نام
 
پست الکترونیکی
 
وبسایت / وبلاگ
 
نظر شما    
 
آذین
1395/6/2     17:18
خانواده ساده پوش ولی بااستعداد