همه پست‌های اینستاگرامی سعید معروف در چهره‌گرام مدآنلاین/ کمپین تیغ‌به‌دست‌ها علیه ریش داعشی کاپیتان

1395/4/6
11:49
کد خبر: 2485

 

  مدآنلاین: معروف به اسم و موقعیت؛ این روزها سعید معروف، پنجه آهنین والیبال ایران، ریش جادویی والیبال روسیه، سفیرِ آب روزهای تشنگی جهان و کاپیتان توپ‌های معلق سر به هوا، در موقعیتی به سر می‌برد که پیگیرانش حتی جلوتر از او زندگی‌اش‌ می‌کنند و از حال و هوایش خبر دارند. کافی است کمی عکس‌ها و نوشته‌های او و کامنت‌های زیر پست‌هایش را دنبال کنید تا متوجه شوید، معروف فقط و فقط در خط تمرین و بازی است. همه زندگی‌اش را تمرین‌ها و اردوها گرفته و در ذهنش قهرمانی پرورش پیدا می‌کند که هنوز خودش را در جایگاه قهرمانی، به معنای قهرمانی ملی نمی‌بیند و سرسختانه به زندگی و کار و تمریناتش اضافه می‌کند، بدون این‌که بداند او هم دیگر قهرمان شده است. معروف به کم راضی نیست. او مثل بسیاری از همشهریان ورزشکارش در بازی و تمرین، غیرتی کار می‌کند. هرچند خودش معتقد است الگوی خاصی در ورزش ندارد، اما در مصاحبه‌ای، علی دایی را از ورزشکاران مورد علاقه‌اش دانسته. معروف نمی‌خواهد از آن دسته قهرمانانی باشد که دوره‌ای اوج بگیرد و دوره‌ای دیگر با سر فرش زمین شود، او اوجی را برای زندگی‌اش انتخاب کرده که فرودی نداشته باشد.

 


ریش نمی‌زنی نزن، گر که زدی جفا مکن
تیغ تیز، تنها و بیشترین کامنت‌کامنت‌گذاران صفحه اینستاگرامی کاپیتان تیم ملی والیبال ایران است. برای بسیاری از کاربران و علاقه‌مندان به سعید معروف فرق نمی‌کند قهرمان‌شان از چه می‌گوید و چه عکسی به اشتراک می‌گذارد. مهم این است که آنان از قهرمان‌شان چه می‌خواهند. اظها نظر درباره ریش‌گذاشتن سعید معروف دیگر از آن کامنت‌های ثابت در هر پستی است که این بازیکن در صفحه‌اش به اشتراک می‌گذارد. واکنش‌های ضد و نقیضی که فردیت انتخاب را در صاحب اختیار ریش نیز نقض می‌کند. ریش سعید معروف که در روسیه و به خاطر بازی او در تیم زنیت‌کازان معروف‌تر از نامش شده و حتی صفتی به خود گرفته، دیگر می‌تواند این بازیکن را در بازی‌های این کشور کمک کند و در برخی بازی‌ها باعث محبوبیت و موفقیتش شود. ریش جادویی سعید معروف باعث شده تا این بازیکن در میان طرفداران زنیت، به «ودایم خاموتسکیخ»، پاسور و کاپیتان پیشین تیم ملی روسیه، تشبیه شود. معروف که بلافاصله پس از حضورش در تیم زنیت‌کازان و بازی برای این تیم، محبوبیت ویژه‌ای میان هواداران پیدا کرده بود، حالا می‌شود گفت که کل شهر او را می‌شناسند و برای ستاره والیبال ما احترام خاصی قائلند. اما هواداران ایرانی او این وضع قهرمان‌شان را درک نکرده‌اند و اصرار به تراشیدن ریش‌هایش دارند و به نوعی معتقدند: او تیپی داعشی برای خود درست کرده است.
تیر تراشنده تویی دوک تراشنده منم/ ماه درخشنده تویی من چو شب تیره برم/ «میر» شکار فلکی تیر بزن در دل من/ ور بزنی تیر جفا ... . البته به نظر می‌رسد این حفظ ریش، بیشتر تصمیمی استراتژیک برای حفظ موقعیتی خاص است، زیرا او اولین کسی بود که ریش سرپرست تیم والیبال را پس از حضور تیم ملی ایران در المپیک تراشید. خوش‌خبر، سرپرست تیم ملی والیبال ایران که وعده داده بود در صورت صعود تیم ملی والیبال به المپیک ریش خود را خواهد تراشید، در رختکن تیم ملی و در محاصره بازیکنان مجبور شد به وعده خود عمل کند و سعید معروف کاپیتان تیم ملی با ماشین مخصوص اصلاح، ریش سرپرست تیم ملی را تراشید.

اشتیاق بی‌وصف برای تمرین
چندان اهل سینمارفتن نیست، ولی برنامه‌های تلویزیونی، مخصوصاً برنامه‌های ورزشی را نگاه می‌کند. تئاتر گاهی که دعوت شود می‌رود. کتاب همیشه می‌خواهند و اگر بخواهیم پست‌های او را در نظر نگیریم و صرفاً به تفریح به ما هو تفریح بپردازیم، شاید دورهمی و سفر و استخر و کافه و رستوران را بتوان سرلیست تفریحات معروف به حساب آورد. اما آن‌چه در صفحه اینستاگرامی او قابل بررسی و جالب به نظر می‌رسد، این است که معروف تمرینات تیم و لدت پس از آن را هم جزو تفریحات خود به حساب می‌آورد. این روحیه‌ حداقل در چند سال اخیر از یاد رفته بود. این‌که بسیاری از بازیکنان، مخصوصاً بازیکنان فوتبال اغلب به خاطر شانه‌خالی‌کردن از تمرینات بازخواست می‌شوند، عرف شده است. حال آن‌که سعید معروف عکس‌هایی در صفحه‌اش به اشتراک گذاشته که هنوز نشان از اشتیاق تمرین را می‌توان از آن‌ها به‌روشنی دریافت.

قهرمانی، تشنه قهرمانی
آن‌چه بیش از هر چیز در روحیه معروف وجود دارد، مبارزه است. این‌که به کم راضی نیست. این‌که خستگی‌ناپذیر است. به خودش سخت می‌گیرد و برایش قهرمان بالاتر از آن است که دیگران فکر می‌کنند. این است که از عکس‌انداختن با قهرمانان مردمی ابایی ندارد، می‌تواند این هم‌سنخ دختر ایرانی کم سن و سالی از قهرمانان پاتیناژ روسیه باشد یا نوروزی کاپیتان پرسپولیسی که معروف به عنوان یک استقلالی، همیشه با طرفدارانش کل‌کل داشته یا حمید سوریان، قهرمان کشتی فرنگی. او همیشه سعی کرده استایل قهرمانی خود را حفظ کند، چه برای طرفدارانش، چه مردم کشورش که قدردان‌شان است و چه صحبت‌کردنش درباره موضوعات خاص والیبال. شاید مهم‌ترین چیزی که سعید معروف را محبوب کرده است، کاپیتانی تیمی از بلندقامتان و ورزشکاران خوش‌استایلی است که آمده‌اند یک‌تنه ضعف چنددهه‌ای والیبال ایران را که دیگر از میان ورزش‌هایی که حرفی برای گفتن داشتند، از یاد رفته بود، جبران کنند. علاقه مردم ایران به ماهیت کار گروهی و معیوب‌مانده گه‌گاهیِ آن، مردم ایران را تشنه پیروزی کرده است که این‌بار در بازی رزم‌مانندی نمایش پیدا می‌کند که رویین‌تنان ایرانی در آن بازی می‌کنند.

رفیق یعنی مهدوی
وقتی می‌خواهد از مهدی مهدوی بنویسد از کلماتی مثل هم‌اتاقی، هم‌دم همیشگی، و صادق‌ترین مرد والیبال ایران استفاده می‌کند. عکسش با گلبو مهدوی دختر او را می‌گذارد و با همین تصاویر نشان می‌دهد که همه دلخوشی‌هایش دور از خانواده، دوستی با اوست.

عشق ساعتِ یک میلیون یورویی

کاپیتان تیم ملی والیبال ایران درست است که تجملاتی نیست، اما خوش‌پوش است. ساعت مچی‌اش همیشه برایش مهم بوده و برند می‌پوشد. البته این بیشتر درباره کفش و کتانی‌هایش هم صدق می‌کند که مستقیم آن‌ها را از ژاپن می‌خرد. مارک ساعتش ورساچه است و هر چند سال یک بار، ساعت می‌خرد.

دایی‌هایش از والیبالیست‌های خوب و قدیمی ارومیه هستند؛ برادران سید عباسی. خودش در رشته‌های زیادی سرک کشیده و در برخی مقام هم آورده است؛ نفر سوم دوی صحرانوردی آذربایجان، قهرمانی بسکتبال و سومی هندبال مدارس. شروع والیبال برای او در شهرش یعنی ارومیه اتفاق افتاده است. ارومیه شهر عاشقان والیبال است و باشگاه‌های والیبال بسیاری دارد. بعد از بازی‌اش در یکی دو تیم، به صنام تهران آمد و توانست برای نخستین‌بار عنوان قهرمانی را به دست بیاورد.
اواخر سال ۲۰۱۴ میلادی بود که به پیشنهاد زنیت، او که در باشگاه شهرداری ارومیه بازی می‌کرد، برای گرفتن رضایتنامه با مسوولان تیم مذاکراتی انجام داد و توانست به پیشنهاد یک میلیون یورویی زنیت‌کازان پاسخ مثبت دهد. معروف در سال اول حضورش در تیم کازان عملکرد خوبی داشت. این تیم توانست به قهرمانی لیگ قهرمانان والیبال اروپا در فصل ۱۵-۲۰۱۴ برسد
.

نمایش همه عکس ها
 • <p> سعید معروف گاهی در برنامه‌های فرهنگی شرکت می کند و به تماشای برخی تئاترها می‌رود. این عکس بعد از نمایش تئاتری با بازی مهدی پاکدل انداخته شده است.</p>

   سعید معروف گاهی در برنامه‌های فرهنگی شرکت می کند و به تماشای برخی تئاترها می‌رود. این عکس بعد از نمایش تئاتری با بازی مهدی پاکدل انداخته شده است.

 • <p> علی دایی، سعید معروف، فرزین سرکارات(همسر شیلا خداداد) و مجید مظفری در دور همی. معروف می‌گوید که علی دایی الگوی ورزشی اش نیست، اما همواره او را دوست داشته و تحسین‌اش کرده است.</p>

   علی دایی، سعید معروف، فرزین سرکارات(همسر شیلا خداداد) و مجید مظفری در دور همی. معروف می‌گوید که علی دایی الگوی ورزشی اش نیست، اما همواره او را دوست داشته و تحسین‌اش کرده است.

 • <p> جالب است که معروف با وجود محدودیت‌های ورزشکاران در استفاده از زیورآلات، همواره زنجیری بر گردن دارد. در این تصویر که پس از تمرین انداخته شده، زنجیری مدل زنجیر کارتیه بر گردن او دیده می‌شود.</p>

   جالب است که معروف با وجود محدودیت‌های ورزشکاران در استفاده از زیورآلات، همواره زنجیری بر گردن دارد. در این تصویر که پس از تمرین انداخته شده، زنجیری مدل زنجیر کارتیه بر گردن او دیده می‌شود.

 • <p> سلفی معروف با هم تیمی‌هایش در زنیت‌کازان روسیه، پیش از بازی.</p>

   سلفی معروف با هم تیمی‌هایش در زنیت‌کازان روسیه، پیش از بازی.

 • <p> عکسی از معروف و رضا مهدوی با لباس یکدست که با وجود اینکه عکس خوبی است و معروف توضیحی درباره آن ننوشته، به خاطر ژست معروف پیگیران صفحه او انتقادهای تندی به کاپیتان تیم ملی والیبال ایران کردند. </p>

   عکسی از معروف و رضا مهدوی با لباس یکدست که با وجود اینکه عکس خوبی است و معروف توضیحی درباره آن ننوشته، به خاطر ژست معروف پیگیران صفحه او انتقادهای تندی به کاپیتان تیم ملی والیبال ایران کردند. 

 • <p> هم تیمی‌های معروف برای او در اردوی تیم ملی برای او تولد گرفته‌اند.</p>

   هم تیمی‌های معروف برای او در اردوی تیم ملی برای او تولد گرفته‌اند.

 • <p>هم تیمی‌های معروف تولد او را در آسمان جشن گرفتند.</p>

  هم تیمی‌های معروف تولد او را در آسمان جشن گرفتند.

 • <p> بازی مربیان تیم زنیت کازان و تیم والیبال زنان این کشور که باعث خنده معروف و هم تیمی‌هایش شده است.</p>

   بازی مربیان تیم زنیت کازان و تیم والیبال زنان این کشور که باعث خنده معروف و هم تیمی‌هایش شده است.

 • <p> معروف و سه دوست قدیمی و صمیمی‌اش.</p>

   معروف و سه دوست قدیمی و صمیمی‌اش.

 • <p> شادی تیم ملی والیبال ایران پس از برد شیرین برای ایران.</p>

   شادی تیم ملی والیبال ایران پس از برد شیرین برای ایران.

 • <p> سعید معروف گاهی پست های اینستاگرامی خود را به زبان ترکی می نویسد تا همواره بتواند آن بخش از طرفداران ترک زبان خود را حفظ کرده و از طرفی ترک زبان بودن خود را یادآوری کند. </p>

   سعید معروف گاهی پست های اینستاگرامی خود را به زبان ترکی می نویسد تا همواره بتواند آن بخش از طرفداران ترک زبان خود را حفظ کرده و از طرفی ترک زبان بودن خود را یادآوری کند. 

 • <p> نکته جالب آن است که کنار هر پست معروف گاه نظرها و کامنت هایی  گذاشته می شود که خود نیاز به تحلیل و بررسی دارد و خواندن آنها خالی از لطف نیست. مثل کامنتی که این کاربر برای این پست معروف گذاشته و زیر باقی عکس های صفحه او نیز کپی کرده است. </p>

   نکته جالب آن است که کنار هر پست معروف گاه نظرها و کامنت هایی  گذاشته می شود که خود نیاز به تحلیل و بررسی دارد و خواندن آنها خالی از لطف نیست. مثل کامنتی که این کاربر برای این پست معروف گذاشته و زیر باقی عکس های صفحه او نیز کپی کرده است. 


 

پیش از سعید معروف در چهرهگرام مدآنلاین به این چهرهها پرداختهایم که می توانید با کلیک روی عنوان بخوانیدشان:

چهرهگرام بهرام رادان

چهرهگرام ترانه علیدوستی

چهرهگرام رامبد جوان

چهرهگرام بهنوش طباطبایی

چهرهگرام سیداحمد خمینی

چهرهگرام معصومه ابتکار

مدآنلاین در مجموعه گزارش‌های «چهره‌گرام» به بررسی و تحلیل زندگی چهره‌های ایرانی از زاویه صفحه اینستاگرام آنها می‌پردازد. این مجموعه صرفا تحلیلی بر اساس عکس‌ها و پست‌های به اشتراک گذاشته چهره‌ها در صفحات شخصی‌شان است و مبنایی غیر از آن ندارد. 

نام
 
پست الکترونیکی
 
وبسایت / وبلاگ
 
نظر شما    
 
لبا
1395/4/6     11:28
همه اونایی که پست گذاشتن دخترن !!!!!!!!!!!!! چه حالی میکنن این افراد پول موقعیت و...
سلام
1395/4/6     12:10
شعورتون در حد داعش University است
حمید
1395/4/7     14:48
پسر خوب اخه ای چه جورشه شما کاپیتان تیم ملی هستی لطفا با انکارد کردن محاسن سر مشق هم تیمی ها باش خدا شما ودیگر عزیزان تیم ملی رو برا ما نگه دارد
عمران
1395/4/8     22:25
خیلی خوب بود.ممنونم.واقعا سعید معروف یه اسطوره واقعی که بارها خودشو اونم از جهات مختلف اثبات کرده
رضا
1395/4/11     15:39
این ریش داعشی نیست مردم ریش هخامنشی است
کیوان فیض مرندی
1395/5/5     0:47
کاپیتان کشورمون رو همه جوره قبول داریم. کاپیتان راحت باشه. هرجور میخواد باشه.