کارگاه استایل بررسی می‌کند [قسمت دهم؛ محسن افشانی]

همه لباس‌های بازیگرِ سه گله «مدآنلاین»

1395/1/21
14:58
کد خبر: 2271

 

مدآنلاین: در کارگاه بررسی استایل «مدآنلاین» به تحلیل روند پوشش یکی‌دوسال اخیر سینماگران مختلف می‌پردازیم. خروجی این کارگاه، طی سلسله‌گزارش‌هایی که خوانده‌اید و خواهید خواند، تحلیل‌های کارشناس ماست که برای اهالی سینما و تئاتر، لباس طراحی می‌کند؛ نسیم ملکی، همه پوشش‌های اخیر بازیگران را مد نظر قرار داده تا تغییر و تحول در روند فهم زیبایی‌شناسانه سوژه‌های ما را به بررسی بنشیند.
گزینه دهم، محسن افشانی است. ملکی، چند پوشش مختلف او را در مراسم‌های مختلف واکاوی کرده است. پیش از این، در کارگاه بررسی استایل، پوشش‌های نیکی مظفری، میلاد کی‌مرام، بهرام رادان، بهنوش بختیاری، نوید محمدزاده، الهه حصاری، مهتاب کرامتی، ساره بیات و پریناز ایزدیار را به بررسی نشسته بودیم.
با سلسله‌گزارش‌های بررسی چند پوشش یک بازیگر در «مدآنلاین» همراه باشید.

 

در پانزدهمین جشن حافظ؛ نیمه رسمی و شاید ناهماهنگ

 

محسن افشانی در پانزدهمین جشن حافظ با استایلی نیمهرسمی بر فرش قرمز حاضر شد؛ کت دو دگمه مشکی رسمی در کنار شلوار کتان مشکی و پیراهن جین تیره و کفش‌های کالج او، استایل او را چیزی بین رسمی و نیمه‌رسمی قرار می‌داد. چین‌هایی که روی شلوار ایجاد شده بود کمی استایل او را از نظر بصری، از منظمبودن دور کرده و نسبت به کت صاف و مرتبش، ناهماهنگی به همراه داشت.


در اکران فیلم «ناهید»؛ کژوالِ نوجوانانه

حضور محسن افشانی در مراسم اکران فیلم «ناهید»، شکل متفاوتی داشت. او با شکلی کاملا کژوال و جوانانه برای اکران فیلم حاضر شده بود. کاپشن کلاه‌دار طرح ارتشی، شلوار جین مد روز، کلاه کپ مشکی و تی‌شرت مشکی، استایلی کاملا کژوال و شاید نوجوانانه به او بخشیده بود. البته اغلب هنرمندانِ حاضر در این مراسم، استایلی کژوال را برای شکل حضور خود انتخاب کرده بودند، اما انتخاب این فرم لباس از سوی محسن افشانی، شاید خیلی متناسب یک مراسم رسمی نبود و بیشتر برای جمع‌های دوستانه و یا فضاهای عام‌تر مناسب بود.


در سی
وچهارمین جشنواره فجر؛ هتریکِ خوشپوشی در سایت «مدآنلاین»

محسن افشانی در طی روزهای حضورش در جشنواره فجر ۳۴، سبکی واحد را انتخاب کرده بود و آن‌ را در رنگ‌ها و عناصر متنوع به کار گرفته بود. سبکی نیمهرسمی عموما دارای فرم یکشکل بوده و با تغییرات کوچکی، به حفظ تنوع نیز پرداخته بود. استفاده از شلوارهای کتان، کفش‌های مردانه، کت‌های رسمی اندامی، و پیراهن‌های مردانه‌، فرم کلی لباس‌های اورا تشکیل می‌داد که در هر روز حضورش بر فرش قرمز، با تغییراتی در جزییات، ست لباس جدیدی را به نمایش می‌گذاشت و می‌توان گفت او از هنرمندان جوان خوش‌پوش جشنواره به حساب می‌آمد. جالب اینکه خوشپوشی او به چشم مخاطبان سایت «مدآنلاین» هم آمده بود تا آنجا که در نظرسنجی بزرگ انتخاب خوشپوشترین هنرمندان جشنواره فیلم فجرِ سیوچهارم، او سه بار طی سه روز متوالی به عنوان خوشپوشترین هنرمند روز انتخاب شد.

او یک روز در استایل نیمهرسمی خود، کت مشکی و پیراهن مردانه سفید را با شلوار کتان کرم و کفش مردانه مشکی ست کرده بود و در روز دیگری همین فرم کت و استایل را با پیراهن مردانه مشکی و شلوار کتان مشکی  و کفش مردانه ورنی، کنار هم قرار داده بود. از استایل‌های شیک او، می‌توان به پالتوی قهوه‌ای روشن او که با کفش‌های کالج قهوه‌ای و کمربند قهوه‌ای و پیراهن مردانه و شلوار کتان مشکی ست شده بود، اشاره کرد که فرمی مردانه و از لحاظ خصوصیات ظاهری متمولگونه به او داده بود. و استایل شیک و سنجیده و مردانه دیگر او پالتوی بلند سرمه‌ای با یقه‌های پهن و انتخاب پلیور یقه گرد و پیراهن مردانه سفید بود، که یقه آن از زیر پلیور پیدا بود؛ همه اینها در کنار شلوار کتان مشکی و کفش مردانه ورنی، استایلی رسمی‌تر و شیک‌تر به او بخشیده بود.

 

او در یکی از روزهای حضورش، در جشنواره فجر ۳۴، پالتوی بلند مشکی خود را با پیراهن سفید و شلوار مشکی همراه کرده بود که بیرونبودن پیراهن از شلوار و هلالیبودن پایین پیراهن، و همچنین استفاده از کلاه لبه‌دار، در کنار مدل ریش‌هایش، استایلی راحت‌تر و هنری‌تر به او بخشیده بود.

 

او همچنین در یکی از روزها با انتخاب کت رسمی مشکی و ست آن با پیراهن مردانه سفید و شلوار مشکی و کتانی‌های سفید مشکی، استایلی کمی متفاوت‌تر، از خود نشان داد. در این استایل او که کمی فشنتر بود، کمی تعلیق بین رسمی یا کژوالبودن به چشم می‌خورد. او کت رسمی خود را که حتی داخل جیب روی سینه‌اش، پوشِتِ سفید قرار داده و حالتی رسمی پیدا کرده بود، با کفش‌های کتانی سفید مشکی همراه کرده بود. و بیرونبودن پیراهن از شلوار، و شکل پایین شلوار که مثل شلوارهای اسپرت که پایین آنها کش دارد، دور مچ پا جمع شده بود و کمی از مچ پا پیدا بود و فرمی اسپرت پیدا کرده بود، بلاتکلیفی در اسپرت یا رسمیبودن را به همراه داشت.

و در نتیجه... 
محسن افشانی جزو بازیگران مرد برندپوش و فشنپسند سینمای ایران به حساب می‌آید. او اغلب از ساعت‌ها، کفش‌ها، کمربندها و کت‌هایی با برندهای معروف استفاده می‌کند و به خوشپوشی و مد روز بودن اهمیت می‌دهد. معمولا استایل‌هایش نیمه‌رسمی است و با دقت در حضورش در مراسم‌های مختلف می‌توان به اهمیتدادن او به مقوله  مد و لباس و فشن، پی برد.


نام
 
پست الکترونیکی
 
وبسایت / وبلاگ
 
نظر شما    
 
ایران
1395/1/23     7:5
بسیار خنده دار است
علی
1395/1/23     8:11
وای چقدر با این عکس آخریه خندیدیم!
س
1395/1/25     13:47
دقیقا......خخخخخ
سید دکتر محمود
1395/1/23     8:37
این عتیقه ها رو از کجا گیر میارید؟
گل ممد
1395/1/23     9:20
این یارو چقدر میخاد دیده بشه (:
محسن
1395/1/23     10:3
هنر مندان ایرانی واقعا" شورش را درآورده اند
خندیدیم
1395/1/23     17:6
خخخخخخخ
مجید
1395/1/23     18:50
خداییش ادم تیپ براد پیت و بازیگران هالیوود رو نگاه میکنه فرق شون رو میفهمه همیشه یک دست لباس رسمی میپوشن اونوقت اینا هر دفعه یجور لباس میپوشن اونم ست نیست هر کدوم یه رنگه واقعا متاسفم براشون
مهدی
1395/1/23     18:53
خیلی بدلباسه. هرکسی قاطی پاتی بپوشه که نمیشه فشن!!!
نوروزی
1395/1/24     8:38
یه مشت دنیا طلب و مرفه بی درد .....اونوقت آدم سراغ دارم ماه به ماه میوه و گوشت نمیخوره
علی
1395/1/24     10:10
بابا بزرگش نکنید. درست افکار سرگردان ما را از تبعیض و سیاست و باند بازی و بیعدالتی میخواهید خارج کنید ولی راههای دیگری هم هست.
محمد
1395/1/25     12:44
آدمها برای جلب توجه چه کارها که نمی کنند
حسین
1395/1/26     7:19
دوست داره دبه کسی ربط نداره
شاکری
1395/1/26     14:40
قدیم تر ها بچه ها کت و شلوار برادر بزرگتر را میپوشیدند و آستینش را تا میزدند اما این روز ها برای آلامد بودن آقایان کت و شلوار برادر کوچکتر را میپوشند و به زور دکمه هایش را می بندند.
کاساندان
1395/1/26     20:39
ببخشید لطفا این کژوآل رو توضیح بدین حتما به این دلیل ازش استفاده می کنین که زبان فارسی خیلی زبان ضعیفیه نمی شه واژه برابر برای برخی کلمات ارائه کرد.
رضا گرگانی
1395/1/28     13:23
بدم میاد از این بازیگرای قرطی،شما بیا جشنواره های خارجی رو نگاه کنین کدام بازیگر این جور تیپ مسخره ای رو میزنه ،
سعید
1395/1/30     14:21
بعضی (دقت کنید گفتم بعضی- زود جبهه نگیرید). بعضی از این هنرپیشه ها چیزی به جز ظاهر ندارند که ارائه کنند. البته اون ظاهر هم به زعم خودشون خوبه . خخخخ